Grupa “The Rolltones” izdod gaidāmā albuma pirmo singlu

Raksta attēls - Grupa “The Rolltones” izdod gaidāmā albuma pirmo singlu

16.10.2020

Grupa “The Rolltones” izdod dziesmu “Asaras Riest”, kas ir ne vien jauns singls, bet arī priekšvēstnesis jaunajam albumam latviešu valodā, ko paredzēts izdot 2021. gada sākumā.

Dziesmas “Asaras Riest” teksta autors ir dzejnieks Juris Būmeisters. Viņa dzejoļu krājumu “Juris Būmeisters. Dzeja” skaņdarba autoram Valteram Sprūdžam uzdāvināja ilglaicīgs muzikālais kolēģis, dzejnieka mazdēls Kārlis Būmeisters. Sprūdžam, lasot dzejoļu krājumu, ļoti iepatikās dzejnieka izteiktā pašironija, kas saskatāma šajās dzejas rindās. “Dzejolī rakstīts “mūziku ienīstu, dzejas – tās nevaru ciest”, kas man lika pasmaidīt, lai gan kopumā dzejolis ir visai tumšs. Nodomāju – ja es uzrakstītu dziesmu ar šādu tekstu, tad ironiskais aplis būtu pilnībā noslēdzies,” atklāj Valters.

Dziesma ir ierakstīta par saņemto Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) stipendiju jaunas mūzikas radīšanai. Tai tapis arī teksta video, ko veidojusi Kate Elpo. Taustiņinstrumentu partijas iespēlējis pianists Ritvars Garoza. Singls ierakstīts Mārtiņa Burkevica studijā, to miksējis Kyle Whittaker un māsterējis Chris Graham, ChrisGrahamMastering.com

Grupa iepriekš bija pazīstama kā “Flame & The Rolltones”, bet nu nolēmusi vienkāršot nosaukumu, saīsinot to uz “The Rolltones”. Kā smej grupas bundzinieks Uģis Eihvalds: “Tāpat jau mūs visi par roltoniņiem sauc”. Savukārt grupas balss, dziedātājs Atis Zviedris, stāsta: “Es domāju, ka arī laiks, kad mani asociēja ar vārdu “Flame”, ko izmantoju, piedaloties TV šovā “Talantu Fabrika”, ir pagājis. Izdodot savas jaunās dziesmas, ko izpildu kā solo mākslinieks, jau sen izmantoju savu vārdu, tāpēc domāju, ka beidzot pienācis laiks vecās iesaukas atmest. Taču, ja ilglaicīgie fani, kuri ir bijuši ar mani kopā arī fabrikas laikos, vēlēsies mani vēl nosaukt par “Flame”, par to noteikti nedusmošos.”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!