Grupai Auļi jauns kopdarbs

Raksta attēls - Grupai Auļi jauns kopdarbs Publicitātes foto

13.01.2016 / Parmuziku.lv

Dūdu un bungu mūzikas grupa “Auļi”, sadarbojoties ar ģitāristu Kasparu Zemīti, dziedātāju Julgī Stalti un folkloras kopu Trejasmens, izveidojuši tautasdziesmas apdari, kurai horeogrāfiju veidojusi RTU tautas deju ansambļa “Vektors” vadītāja Dagmāra Leja.

"Pirmo reizi šo tautasdziesmu dzirdēju folkloras draugu kopas "Skandinieki" izpildījumā un kopš tā laika ar nepacietību gaidīju iespēju ietērpt to bungu un dūdu mūzikas aranžējumā. Kā vēlāk noskaidrojām Julgī Stalte šo dziesmu pasmēlusies Vairas Vīķes Freibergas dziesmu kārtojumā "Saules balsi","  ar radošās iedvesmas avotiem dalās "Auļu" vadītājs un skaņdarba aranžējuma autors Kaspars Bārbals.

"Sadarbība ar "Auļiem" gan no horeogrāfa, gan dejotājiem prasa lielu atbildību un meistarību, jo "Auļu" mūzika ir piesātināta, spēcīga un dramaturģiski daudzveidīga. Manuprāt, mums kopā ir izdevies radīt ko dvēseliski tīru un skaistu, balstot to latviešu tautas tradīcijās, bet vienlaikus izmantojot arī mūsdienīgāku ritmisko zīmējumu un kustību elementus," stāsta Dagmāra Leja.

Tā kā tautasdziesma pierakstīta Kurzemes pusē, grupa pateicas Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam par iespēju filmēt video tieši Kurzemes sētā. Arī laika apstākļi filmēšanas laikā bija tuvi dziesmā apdziedātajiem, tāpēc izdevusies atbilstoša noskaņa.

Kā informē kultūras menedžmenta centra „Lauska” pārstāvis Juris Zalāns, “Auļu” jaunais gadskārtu albums gaidāms nākošā gada pavasarī.  

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!