Herbe no “Leningrad” atzīstas atkarībā no Toma Veitsa mūzikas

Raksta attēls - Herbe no “Leningrad” atzīstas atkarībā no Toma Veitsa mūzikas Foto no personīgā arhīva

15.09.2016

Herberts Blumbergs jeb Herbe zināms gan kā tā sauktā andergraunda aprindās itin leģendārās kafejnīcās “Leningrad” līdzīpašnieks, gan kā “Rīta stieņa” un “V.I.P.P. Basbočkas” dalībnieks.

Šoreiz savu mini-anketu iespiedām rokās Herbem, kas ļāva noskaidrot – viņa mīļākās bērnības atmiņas saistās ar pirātisko rokmūziku, ko klausījās tēvs, pirmā muzikālā zosāda noķerta ar “Pūt, vējiņiem”, pirmās kasetes gods pienācās “Sektor Gaza”, taču Herbe zināms kā liels oriģinālierakstu pirkšanas atbalstītājs, tādēļ uzsver, ka tikpat labi par pirmo var uzskatīt “Blur” albumu, absolūta atkarība viņam iestājusies no Tom Waits mūzikas, bet andergraunds Latvijā visticamāk tā arī nekad neiemācīsies dziedāt “taisni”.

Kurā brīdī pirmoreiz saprati, ka bez mūzikas tomēr nevar dzīvot?

Bērnībā, astoņdesmitajos, kad tētis pa naktīm uz austiņām klausījās pirātisko rokmūziku no lentām un ritmā ar čību kājā sita pa grīdu.

Kura bija pirmā dziesma, kas tev izraisīja patīkamu zosādu? Kas tajā bija tik īpašs?

“Pūt, vējiņi”. Atmodas laikā tautas kopības sajūta un spēks. Lai gan tajā laikā man bija kādi pieci gadi, ar ģimeni vienmēr braucām 11. novembrī un citos aizliegtajos svētkos uz krastmalu un Brīvības pieminekli nolikt svecītes un kopā ar pārējiem dziedāt padomju laikos aizliegtās dziesmas.

Kurš bija pirmais mūzikas ieraksts, ko iegādājies par savu naudu?

“Sektor Gaza” pirātiskā kasete centrāltirgū. Pirmais oriģināls – “Blur” albums, kurā tas “Song 2” ir iekšā.

Uz kura Latvijā vai pasaulē zināma mūziķa koncertu tu vēlētos doties vēl un vēlreiz un kāpēc?

Tom Waits un, protams, Tom Waits. Viņš ir unikāls, lielisks, neatkārtojams. Viņa mūzika reāli izraisa atkarību un vēlmi iedzert viskiju, kas savukārt arī izraisa atkarību.

Kas nākotnē notiks ar latviešu mūziku?

Tāpat visi turpinās šķībi dziedāt. Tā ir Latvijas andergraunda vizītkarte. Cerams, ka Guntars R. visus neapēdīs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!