Dziedātāja Ieva Sutugova ar emocionālu koncertu piesaka debijas albumu (FOTO)

Raksta attēls - Dziedātāja Ieva Sutugova ar emocionālu koncertu piesaka debijas albumu (FOTO) Foto: Inga Leite

22.02.2017 / Aiga Leitholde

21. februārī mūzikas namā "Daile" ar emocijām bagātu koncertu debijas albumu "Stāsti" izdošanu atzīmēja dziedātāja Ieva Sutugova.

Lai gan Ievas balsij piemīt rokmūzikas vērienīgums un viņa ir apguvusi arī džeza dziedāšanu, šobrīd vislabāk dziedātāja sevi izjūt, variējot starp žanriem. Ievas repertuārā valda stilistiski daudzveidīga noskaņa, kuru caurvij romantiskā tematika. 

 

Dziesmām mūziku sarakstījuši jaunie mūziķi Jānis Miltiņš, Jānis Bērziņš, dziesminieks Arnis Miltiņš un arī komponists Mārtiņš Brauns. Komponists piedalījās albuma atvēršanas koncertā, kopā ar Ievu un viņas grupu izpildot gan Ievas albumam sarakstīto jaundarbu, gan dziedātāja Igo koncertprogramai "Ūdens" sacerētās dziesmas, gan arī dziesmu no grupas "Sīpoli" repertuāra. "Tas šķiet neticami, ka manā pirmā diska prezentācijā pie klavierēm sēž Mārtiņš Brauns!" savu prieku pauda Ieva, kura ar komponistu lieliski saprotas arī žestu valodā. Tā atraisīja zālē esošos līdzi dziedāšanai līdzīgi kā dziedātājas vaļsirdīgā humora izjūta, kas radīja nepiespiestu gaisotni.

 

Foto: Inga Leite

 

Jautāts par sadarbību ar Ievu, Mārtiņš Brauns ar sirsnīgu humoru stāsta: "Ar Ievu esmu pazīstams 100 gadus! Kad Ēriks Naļivaiko nolēma, ka vajag restartēt "Sīpolus", mums pietrūka balstiņas. Niks (Niks Matvejevs), kas apmācīja daudzas jaunas meitenes, Ievā saskatīja to meiteni, kas jāaicina "Sīpolos", un tā sākā mūsu sadarbība. Tā turpinājās arī citos projektos, līdz pat tam brīdim, kad mēs abi divatā uzspēlējam. Es - klavieres un Ieva dzied. Es arī nodziedu kādas divas, trīs dziesmas, bet es jau neesmu dziedātājs. Dziesmas varu sacerēt, es pat spēlēju diezgan slikti. Vienmēr pirms spēlēšanas jātrenējas! Ieva nodziedās visu, ko vajag, pareizi, jo viņa pati pedagoģisko darbu strādā.

Es visiem esmu teicis, ka Ieva no citiem atšķiras ar savu mīļumu.

Tas nozīmē - viņa nekad nebūs lecīga, viņa nebūs augstākās domās par saviem panākumiem, nekā tie ir realitātē. Viņa vienmēr būs paškritiska un rūpīga, tā līdz šim vismaz ir bijis un es domāju, ka tā arī turpināsies!"

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!