20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi"

Raksta attēls - 20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" Publicitātes foto. Foto- Jānis Deinats

11.05.2017 / Parmuziku.lv

Tuvojoties postfolkloras grupas „Iļģi” jubilejas deju lielkoncertam „Spēlēju. Dancoju. Dejoju.”, kas gaidāms 14. maijā „Arēnā Rīga”, tās dalībnieki piedāvā izlasi ar vēsturiskiem foto no grupas darbības vēstures gadu gaitā.

„Iļģi” dibināti 1981. gadā un savas cienījamā ilguma pastāvēšanas vēsturē uzstājusies daudzviet pasaulē  – ansambļa foto arhīvā pieejamas liecības par viesošanos Ķīnā, Šveicē, Amerikā un dažādiem īpašiem brīžiem tepat Latvijā.

Šobrīd gan uzmanības centrā ir apvienības 35. jubilejas svinības, kas kopā ar vairāk nekā tūkstoti dejotāju priecēs vērotājus un klausītājus 14. maijā.

Tik ilgs ceļš iets uz šo koncertu, un nu jau tas redzams kalna galā. Nedēļu pirms koncerta mūziķu mēģinājums ilga 6 stundas, taču „Spēlēju, dancoju” mēģinājums krietni iespaidīgāks – kad mēs ieradāmies noskatīties rezultātu, bērni un jaunieši  no „Dzirnām” un „Vektora” bija dejojuši jau 8 stundas!

"Un kas par sparu un jaudu! Ne miņas no noguruma. Gribas domāt, ka mūsu mūzika dejotājus tiešām iedvesmo,” par saspringto gatavošanās procesu stāsta grupas dibinātāja Ilga Reizniece.

Kā ziņots iepriekš, koncerts norisināsies divās daļās – pirmajā daļā „Iļģu” dziesmas tiks izdejotas režisores Ingas Tropas un horeogrāfa Jāņa Purviņa vadībā, taču otrajā daļā būs skatāma daļa no deju lieluzveduma, „Iļģu” opusa ar Raiņa dzeju „Spēlēju, dancoju”, ko horeogrāfa Agra Daņiļeviča vadībā izdejos deju grupa „Dzirnas” un TDA „Vektors”.

„Ar visiem pirmās daļas dejotājiem tiksimies mēģinājumos dienu pirms koncerta. Zinām, cik cītīgi un atbildīgi visi gatavojas. Mēs arī. Visi darbi atlikti sāņus, arī ģimenēm jābūt saprotošām. Mēģinām gandrīz katru dienu. Tiekamies ar mūsu viesmūziķiem un viesdziedātājām. Lielu daļu mūsu laika aizņem tehnisku jautājumu risināšana. Tieši tehniskā ziņā tik sarežģīts uzdevums „Iļģu” ilgajā mūžā ir pirmoreiz. Taču esam pārliecināti, ka arī koncerts būs vienreizējs, nebijis un neatkārtojams,” emocijas raksturo Reizniece.

Koncertā piedalīsies bērnu deju kolektīvi "Auseklītis" (Rīga), "Dzintariņš" (Rīga), "Teiksmiņa" (Rīga), "Zelta sietiņš" (Rīga), jauniešu deju ansambļi "Daiļrade" (Rīga), "Dancis" (Rīga), "Līgo" un "Līgo studija" (Rīga), "Rotaļa" (Rīga), "Teiksma" (Rīga), Vektors" (Rīga), "Zīle" (Ķekava), vidējās paaudzes deju kolektīvi "Dancis" (Rīga), "Līgo" (Rīga), "Mana rotaļa" (Rīga) un Teiksma (Rīga), kā arī senioru deju kolektīvi "Baltābele" (Garkalne), "Ozolnieki" (Ozolnieki), "Sidrabaine" (Ķekava) un "Tacis" (Carnikava), kā arī Agra Daņiļeviča deju skola "Dzirnas".

Biļetes uz "Spēlēju. Dancoju. Dejoju" pieejamas "Biļešu servisa" kasēs un internetā. Pensionāriem, bērniem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām kopā ar pavadoņiem pieejamas atlaides.

Pasākumu atbalsta LR Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, apdrošināšanas sabiedrība „ Balta” un tipogrāfija „Dardedze hologrāfija”, kā arī informatīvie atbalstītāji – Latvijas televīzija, Radio SWH, žurnāls „9vīri”, laikraksts „Diena”, portāls „MammāmUnTētiem.lv” un „JCDecaux”.

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" 1981.gada Daugavas svēki, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" 1987.gadā, Dzegužkalns, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" Foto- Gunārs Binde

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" 1989.gadā Austrālijā, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" 1991.gadā Ķīnā, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" Foto- Jānis Deinats

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" 1993.gadā Lugāno, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" 1993.gadā Lugāno, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" Pirmais koncertceļojums Anglijā, 1993.gads, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" 1994. gadā ASV, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" 1994.gadā Lugāno, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" Pie Lielā Ķīnas mūra 1997.gadā, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" 1998.gadā Gotlandē, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" 2001.gadā ASV, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" 2001.gada Dziesmu un Deju svēki, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" Austrālija 2002.gadā, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" Studijā ASV 2003.gadā, "Iļģu" privātais arhīvs

 

20 vēsturisku fotogrāfiju stāsts par grupu "Iļģi" Merilenda, ASV, "Iļģu" privātais arhīvs

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!