Izdots jauns mūzikas albums “R. Pauls | OPERA”

Raksta attēls - Izdots jauns mūzikas albums “R. Pauls | OPERA” Foto albuma vāciņš

15.12.2016 / Parmuziku.lv

Pasaules skaistākās operu ārijas Maestro Raimonda Paula, Latvijas Radio bigbenda un kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” stīgu grupas izpildījumā nule kā apkopotas mūzikas albumā “R. Pauls |OPERA”.

Mūzikas albumā iespēlētas sešpadsmit pasaulslavenu komponistu – G.Verdi, G. Pučīnī, V. A. Mocarta, R. Vāgnera, G. Geršvina, V. Bellini, G. A. Rossini u.c. – zināmākās operu ārijas. Albumā operu ārijas un melodijas skanēs britu mūziķa Kalluma Au (Callum Au) džeza ritmu aranžējumos. Ar Kallums Au Latvijas Radio bigbendam izveidojusies auglīga sadarbība jau agrāk, tostarp projektā “Johana Sebastiana Baha reminora klavierkoncerts”, kur jaunajam māksliniekam izdevās ārkārtīgi smalki Baha mūziku saliedēt ar džeza ritmiem. Operas āriju solo ar klavieru palīdzību izdzied neviens cits kā Maestro Raimonds Pauls.

Projekta idejas autors Māris Briežkalns stāsta, ka Maestro piekritis idejai zibenīgi, jo ar operu un īpaši Džordžu Gēršvinu Raimondam Paulam ir īpašas attiecības, kas izriet no viņa aizrautības ar džezu jau agrā jaunībā. Un viens no pirmajiem Maestro skaņdarbiem, kas iemūžināts Latvijas Radio studijā, ir Raimonda Paula Fantāzija par Gēršvina tēmām, kur saklausāmas arī melodijas no operas “Porgijs un Besa”.

Šajā mūzikas albumā dzirdamas tādas melodijas kā Žorža Bizē “Habanera”, skaņdarbi no čehu romantiķa Antonīna Dvoržāka “Nāras” un Džordža Gēršvina meistardarba “Porgijs un Besa”, K. Sensānsa “Dalilas ārija” no operas "Samsons un Dalila”, kā arī Rossini “Figaro ārija” no operas “Seviļjas bārddzinis”, kā arī daudzas citas.

 “Klavieres šajā mūzikas albumā ir kā dziedošs instruments... pats izbaudu šo melodiju spēlēšanu,” tā Maestro izsakās par dalību šajā projektā.

Albums ierakstīts Latvijas Radio 1 studijā. Skaņu režisors Gustavs Ērenpreiss, pēcapstrāde – Kriss Treivs (Chris Traves). Mūzikas albums izdots fonda “Mūsdienu Mūzikas centrs” paspārnē.

Mūzikas albumu no 12. decembra iespējams iegādāties mūzikas veikalos “Upe”, “Randoms” un “Upe tuviem, tāliem”.

Šī gada nogalē programmu būs iespējams dzirdēt arī dažādās koncertzālēs Latvijā: 18. decembrī plkst. 17.00 Latgales vēstniecībā “GORS”, Rēzeknē; 19. decembrī plkst. 18.00 Daugavpils Vienības namā, Daugavpilī; 27. decembrī plkst. 16.00 un 19.30 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, Cēsīs. Biļetes uz koncertiem pieejamas visās “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!