Jolanta Gulbe Paškeviča piedāvās īpašu fadu mūzikas programmu Jaunmoku pilī

Raksta attēls - Jolanta Gulbe Paškeviča piedāvās īpašu fadu mūzikas programmu Jaunmoku pilī

04.10.2016 / Parmuziku.lv

Portugāļu tradicionālās mūzikas stils fadu kļuvis par iecienītu mūzikas novirzienu arī Latvijā. Par to lielā mērā jāpateicas dziedātājai Jolantai Gulbei Paškevičai, kura jau vairākus gadus cītīgi kopusi fadu dziedāšanas tradīcijas, ko piedāvās izbaudīt arī īpašā koncertā 15. oktobrī Jaunmoku pilī.

Viņa kopā ar ģitāristiem Ivaru Hermani un Āri Ozolu sagatavojusi izsmalcinātu programmu “O Amor a Portugal”, kurā apkopojusi pašai tuvākās fadu dziesmas. Turklāt no ļoti dažādiem laika posmiem, kas klausītājiem ļaus doties vēsturiskā ceļojumā un paklausīties gan senākās šā stila dziesmas, gan pagājušā gadsimta dīvu Amālijas Rodrigešas (Amalia Rodrigues) un Dulčes Pontešas (Dulce Pontes) daiļrades piemērus, kā arī jaunāko laiku fadu iezīmes.

Kā zināms, fadu dziesmas ir izteikti emocionālas un tradicionālajā veidolā vēsta par ilgām pēc nesasniedzamā. Šis stils radies 19. gadsimtā Lisabonā, Portu un citās Portugāles pilsētās un uzskatāms par vislabāko valsts vizītkarti.

Pievēršanos fadu un konkrēti šādas programmas izveidi Jolanta skaidro sekojoši: “Fadu – tā ir mana meditācija. Mans dvēseles ceļojums cilvēku likteņos caur mūziku. Šajā programmā ir apkopotas gan dažādas vēsturiskas, gan mūsdienu fadu un vēl arī dažas citas portugāļu dziesmas ar dažādu tematisko noskaņu. No jautriem ar pašironiju caurstrāvotiem sadzīviskiem līdz dvēseles sāpju un dzīves atziņu stāstiem…”

Jolanta ir viena no latviešu džeza profesionālās elites ekstravagantākajām dziedātājām ar tembrāli bagātu un spēcīgu balsi. Viņa ir viena no pieprasītākajām bossa nova un portugāļu fadu stila mūzikas izpildītājām visā Baltijā. Paralēli primārajai darbībai šajā lauciņā Jolanta bijusi vairāku Latvijas TV šovu žūrijas locekle un vokālā pedagoģe, kā arī veidojusi starptautiskus mūzikas projektus un ierakstījusi mūzikas albumus ar jazz, soul un world music meistariem no Eiropas, Krievijas un ASV, ar kuriem sadarbība turpinās joprojām. Latvijas auditorijai labi zināma viņas sadarbošanās ar zviedru taustiņinstrumentālistu Hans Antehed, ar kuru kopā ierakstīti divi albumi – “Latvian Sentiments” un “More Latvian Sentiments”, kā arī sadarbība ar puertorikāņu ģitāristu Neff Irizarry gan projektā “Baltic Nova Collective”, ar ko tika ierakstīts albums “Chove Chuva”, gan Jolantas pagaidām jaunākajā albumā “Fly Love”, kurā savukārt piedalījies arī amerikāņu basists un dziedātājs James Werts.

Koncerts aizsāks jauna tipa pasākumu ciklu Jaunmoku pilī – kvalitatīvas un skaistas mūzikas vakarus, kuros viesi sēž pie galdiņiem, bauda mūziku, atmosfēru, vīnu un uzkodas. Šoreiz vakars tiks veidots Eiropas tālākās rietumu valsts – Portugāles – noskaņās ar fadu mūziku, portugāļu vīniem un mūziķu stāstiem par šo neparasto zemi un tās kultūru. 

Koncerts 15. oktobrī sāksies plkst. 17.00 un notiks pils Kolonnu zālē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!