Kārlis Auzāns sociālās izolēšanās laikā aicina baudīt tematiskas muzikālas improvizācijas

Raksta attēls - Kārlis Auzāns sociālās izolēšanās laikā aicina baudīt tematiskas muzikālas improvizācijas

31.03.2020

Mūziķis un komponists Kārlis Auzāns aicina visus baudīt meditatīvas un pozitīvi mierīgas muzikālas noskaņas, ik dienu savos “Instagram” un “Facebook” kontos piedāvājot minūti garas muzikālas improvizācijas “Little Raga Sessions” – katru reizi izmantojot citu mūzikas instrumentu.

Kopš sociālās distancēšanās laika sākuma veiktas jau 15 improvizācijas, izmantojot dažādus mūzikas instrumentus – čellu, ģitāru, basģitāru, afrikāņu tautas mūzikas instrumentu zeze, zāģi, šamaņu bungas, mandolīnu un citus.

Katram mūzikas instrumentam un tā pielietojumam ir savs stāsts, jo tie nāk no dažādām pasaules valstīm. Instrumentu klāstā ir gan nacionālie mūzikas instrumenti, gan rokmūzikas un akadēmiskās mūzikas instrumenti.

Projekta ideja slēpjas ne vien apstāklī, ka šobrīd lielākā Latvijas iedzīvotāju daļa ir iesprostota savās dzīvesvietās un, cīnoties ar garlaicību meklē radošus risinājumus laika kavēšanai, bet vēlmi iedvesmot un uzmundrināt klausītājus ar mierīgām un filozofiskām muzikālām noskaņām, kas aicina nesteigties, izmantot šo laiku domāšanai un sevis pilnveidei.

Katra improvizācija sākas ar nezināmo, bet noslēgumā “aizved” līdz nebijuša muzikāla piedzīvojuma sajūtai. Turklāt katru reizi gan skanējums, gan instrumentālā pieeja ir cita.

Video tapuši mājīgā un ģimeniskā noskaņā, jo Kārļa muzicēšanu iemūžina viņa jaunākā meita Elza.

Ņemot vērā mūziķa aizraušanos ar dažādu instrumentu kolekcionēšanu un izmantošanu, sesijas turpināsies visu noteikto karantīnas laiku.

Kārļa Auzāna “Little Raga sessions” ik dienu iespējams noskatīties vietnēs https://www.facebook.com/karlisauzansmusic/ un https://www.instagram.com/karlisauzans/.

Līdztekus aktuālajiem ierakstiem pieejamas arī visas iepriekšējās muzikālās improvizācijas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!