Klajā nācis Jūlijas Zakirovas albums GOLDEN HOUR

Raksta attēls - Klajā nācis Jūlijas Zakirovas albums GOLDEN HOUR Publicitātes foto

09.01.2024

Albums pēc sava skanējuma un muzikālā garastāvokļa ir ārkārtīgi krāsains un daudzšķautņains.

Sākotnēji šim albumam bija paredzēts skanēt daudz “etniskāk”, taču radošā procesa gaitā albuma stils arvien vairāk mainījās un ieguva 80. gadu beigu - 90. gadu sākuma skanējumu, ar sava veida funk, džeza un cinematic simbiozi, kā arī nedaudz fusion un disko mūzikas piegaršu.

Albuma producents, aranžētājs Andris Buiķis: ''mani uzrunāja viņas (Jūlijas) uzstāšanās, tas bija kaut kas jauns, svaigs, nedzirdēts. Pēc ilgāka laika mēs atkal satikāmies, es biju izlaidis savu pirmo albumu, un Jūlija mani uzrunāja, vai es gribētu piedalīties viņas albuma radīšanā, un es ar prieku piekritu. Albuma tapšanas laiks bija diezgan spraigs, gandrīz 2 gadi (jo tas sanāca tieši Covid-19 pandēmijas epicentrā). Darbs kopā gāja viegli uz priekšu. Mūzika ir svaiga un harmoniski bagāta, piepildīta ar dažādām noskaņām''.

Pārsteigums un negaidīta dāvana klausītājiem būs balāde tatāru valodā, kurai mūziku sakomponējis izcilais džeza pianists Madars Kalniņš, bet vārdus tatāru valodā speciāli sarakstījusi autore no Tatarstānas - Gulfija Šakirova.

''Ja gribi redzēt  pasauli citā gaismā - sāc ar sevi un savas iekšējas pasaules “izmaiņām”. Andra Buiķa sakomponētie skaņdarbi krietni atšķīrās no manas ierastās stilistikas, bet tas likās interesanti, jo nācās izmēģināt jaunus vokālos paņēmienus un kārtīgi sagatavoties'' - par albuma tapšanu saka pati dziedātāja.

Jūlija Zakirova ir viena no oriģinālākajām Latvijas džeza dziedātājām, kā arī komponiste. Absolvējusi New Park mūzikas skolu Dublinā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.  Var lepoties ar SONY JAZZ STAGE Grand Prix, piedalīšanos dažādos džeza festivālos - Kaunas Jazz, Pori Jazz, Jazz Kaar, Saulkrasti Jazz. Sadarbojusies ar tādiem mūziķiem kā  Very Cool People, Madars Kalniņš, Jānis Stībelis, Deniss Paškevičs (ieraksta līdzdalība CD “Dāvā sapni”), Intars Busulis, Raimonds Pauls (CD “My Favorite Melody” ieraksts un prezentācija), Māris Briežkalns (Jazz in Latvia 2008, The best of SONY Jazz stage) un daudziem citiem. 

Albuma ierakstā piedalījušies tādi izcili Latvijas mūziķi kā Viktors Ritovs (klavieres), Miķelis Dzenuška (vibrofons), Oskars Ozoliņš (trompete), Māris Jēkabsons (saksofons), Kristaps Lubovs (baritona saksofons), Laura Rozenberga (trombons), Gatis Gorkuša (trompete), Andris Buiķis (bungas, bass, klavieres, sintezators, ģitāra), Jānis Pastars (ģitāra), Pēteris Liepiņš (bass), Deniss Djakons (bass), Raimonds Melderis (vijole). Vokāls - Jūlija Zakirova. Vārdi - Jūlija Zakirova, Aleksandra Line, Ojārs Ēriks Kalniņš, Gulfija Šakirova, Vadims Dmitrijevs un Tobiass Sarra. Mūzika -  Jūlija Zakirova, Dāvis Bindemanis, Kristaps Vanadziņš, Andris Buiķis, Pāvels Murašovs, Madars Kalniņš. Ierakstu veikuši Andris Buiķis, Kristaps Krievkalns, Edgars Jass, Pauls Dāvis Megi. Miksējis Gatis Zaķis, māsterings Kaspars Putriņš. Albuma dizains Jana Dudeniča. Albums tapis ar Valsts Kultūrkapitāla finansiālu atbalstu. 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!