"Latvian Voices" aicina uz Adventes laika programmu

Raksta attēls - "Latvian Voices" aicina uz Adventes laika programmu Publicitātes foto

24.10.2016 / Parmuziku.lv

27.novembrī ar koncertu Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā savu Adventa laika programmu „Mazie skumjie ziemas svētki” ieskandinās lieliskā vokālā grupa „Latvian Voices”.

„Skumjas – šis grūti atvairāmais garastāvoklis – ne vienmēr ir saistāms ar kaut ko negatīvu! Lielākā daļa no mums laikā pirms Ziemassvētkiem mēdz skaidrāk saklausīt savu iekšējo balsi un aizdomāties par to, kas mums ir pats vērtīgākais, tādējādi neviļus nokļūstot gaišu un rezignētu ilgu varā. Bet vai gan šīs mazās ziemas svētku skumjas nav tās, kas mūs ved tuvāk pretim atkal satikšanai ar prieku? Vai šīs skumjas nav tās, kas parāda vēl jo skaidrāk, kas ir patiess prieks?! Šajā mirklī jāpiekrīt mācītājam un rakstniekam Jurim Rubenim, kurš sacījis, ka „prieks nav gudrs. Gudras ir skumjas.”


Koncertprogramma „Mazie skumjie ziemas svētki”  ļaus klausītājam iepazīt grupas dalībnieču jaundarbus (piemēram, Lauras Jēkabsones „Totari”), atpazīt vēsturiskas Ziemassvētku melodijas, kas nemanāmi savīsies kopā ar „Latvian Voices” dalībniecēm tik tuvo tautas mūziku un ziemas Saulgriežu tradīcijām.

Visu šo astoņu pastāvēšanas gadu laikā mums ir sakrājies, ko teikt gan tekstos, gan oriģinālmūzikā, līdz ar to šī tūre būs kā tāds skaists rezumē par paveikto, jo šie ir pirmie Ziemassvētki, kurus pavadām Latvijā, nevis citur pasaulē.

Programmā esam iekļāvušas arī senas Adventa laika melodijas – savienojumā ar mūsu pašu muzikālajām idejām -, lai skanētu gan senais, gan mūsdienīgais. Protams, neatkāpsimies arī no tautiskā – mums ir daudz dziesmu ar tautisko tekstu un mūsu mūziku.” Koncertos skanēs arī atpazīstamākas un Ziemassvētku laikam tuvākas melodijas, lai, kā pauž „Latvian Voices” meitenes, cilvēkam, izejot no baznīcas, būtu gaišāka noskaņa. Grupas koncertps skanēs dziesmas „Kas ir šis bērns”, „O come, come Emanuel”, „Totari”, „Kalado”, „Mazie skumjie ziemas svētki”, „See amid the winter snow”, „Mazais bundzinieks” u.c. Jaunās programmas režisore ir Paula Pļavniece, bet par vizuālo noformējumu rūpēsies Gundega Skudriņa un „Skudras Metropole”.

Tāpat šogad „Latvian Voices” izveidojusies laba sadarbība ar čellu grupu „Da Gamba”. Kā stāsta Laura Jēkabsone, sadarbības piedāvājums nācis no „Da Gamba” puišiem: „Piedalījāmies viena skaņdarba tapšanā viņu jaunajam albumam (tas ir Baha un „Queen” apvienojums), savukārt viņi piedalīsies viena skaņdarba – manas komponētās dziesmas „Totari” – ierakstā mūsu jaunajā albumā. Ceram, ka novembrī šis singls nonāks Latvijas radiostacijās, lai klausītāji to varētu novērtēt pirms mūsu tūres.”

Vēl jāpiebilst, ka pie klausītājiem „Latvian Voices” dosies mazliet citādākā sastāvā, nekā ierasts šajos gados, jo, kā ar smaidu saka Laura, „šāda situācija ir likumsakarīga sieviešu sastāvos, un mūsu sastāva maiņas jau ir kā brends.” Tādēļ šobrīd divu topošo māmiņu – mecosoprāna Elīnas Šmukstes un pirmā soprāna Noras Vītiņas – vietā kopā ar „Latvian Voices” koncertēs Dita Belicka un Beāte Locika, kura aktīvi darbojas arī jauniešu korī „Kamēr...”.


Koncertu norises vietas:

  • 27.novembrī plkst.19.30 Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu draudzē
  • 4. decembrī . plkst. 19.00 Jelgava Sv. Annas Ev. lut. baznīcā
  • 11.decembrī plkst.17.00 Kuldīgas Sv. Annas Ev. lut. baznīcā
  • 18.decembrī plkst.18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa Ev. lut. baznīcā
  • 20. decembrī. plkst.18.00 Rīgas Torņkalna Ev. lut. baznīcā

 

Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu Padarīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!