Latvian Voices laiž klajā singlu un gatavojas Adventa laika koncerttūrei

Raksta attēls - Latvian Voices laiž klajā singlu un gatavojas Adventa laika koncerttūrei

10.11.2016 / Parmuziku.lv

Gatavojoties savai Adventa laika koncerttūrei Mazie, skumjie Ziemas svētki, vokālā grupa Latvian Voices šonedēļ laiž klajā savu jauno singlu Totari – vienu no jaunākajām grupas dalībnieces Lauras Jēkabsones kompozīcijām.

„Nemainīga vērtība Latvian Voices repertuārā ir bijusi un vēl joprojām ir latviešu tautasdziesma, kura iedvesmo uz jauniem muzikāliem atklājumiem. Arī kompozīcija Totari ir veidota, iedvesmojoties no latviešu tautas dziesmas, lai gan dziesmas melodija ir Lauras veidots oriģināls,” atklāj grupas dalībnieces. Ar šo dziesmu grupa Latvian Voices aicina Ziemas saulgriežos neaizmirst savu etnisko piederību, iztaisnot muguru un ieelpot Latvijas ziemas gaisu! 

27.novembrī ar koncertu Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā savu Adventa laika programmu „Mazie, skumjie ziemas svētki” ieskandinās lieliskā vokālā grupa „Latvian Voices”.

Koncertprogramma „Mazie, skumjie ziemas svētki”  ļaus klausītājam iepazīt grupas dalībnieču jaundarbus (piemēram, Lauras Jēkabsones „Totari”), atpazīt vēsturiskas Ziemassvētku melodijas, kas nemanāmi savīsies kopā ar „Latvian Voices” dalībniecēm tik tuvo tautas mūziku un ziemas Saulgriežu tradīcijām. „Visu šo astoņu pastāvēšanas gadu laikā mums ir sakrājies, ko teikt gan tekstos, gan oriģinālmūzikā, līdz ar to šī tūre būs kā tāds skaists rezumē par paveikto, jo šie ir pirmie Ziemassvētki, kurus pavadām Latvijā, nevis citur pasaulē. Programmā esam iekļāvušas arī senas Adventa laika melodijas – savienojumā ar mūsu pašu muzikālajām idejām -, lai skanētu gan senais, gan mūsdienīgais. Protams, neatkāpsimies arī no tautiskā – mums ir daudz dziesmu ar tautisko tekstu un mūsu mūziku.”

Koncertos skanēs arī atpazīstamākas un Ziemassvētku laikam tuvākas melodijas, lai, kā pauž „Latvian Voices” meitenes, cilvēkam, izejot no baznīcas, būtu gaišāka noskaņa. Grupas koncertps skanēs dziesmas „Kas ir šis bērns”, „O come, come Emanuel”, „Totari”, „Kalado”, „Mazie skumjie ziemas svētki”, „See amid the winter snow”, „Mazais bundzinieks” u.c.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!