Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) izsludina stipendiju konkursu

Raksta attēls - Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) izsludina stipendiju konkursu Foto: Steve Buissinne/Pixabay

01.06.2020

No šodienas, 1. jūnija, kā papildu atbalsta mehānismu ārkārtas situācijas laikā, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) izsludina stipendiju konkursu mūzikas jaunrades veicināšanai. Konkursa mērķis ir atbalstīt Latvijas izpildītāju un mūzikas ierakstu producentu darbību, piešķirot finansējumu jaunu mūzikas ierakstu radīšanai. Stipendija konkursa veidā tiek piešķirta mūzikas ieraksta radīšanas izmaksu segšanai līdz 500 EUR apmērā. Konkursa pieteikumi tiek pieņemti līdz 30. jūnijam.

LaIPA stipendiju konkurss norisināsies no 2020. gada 1. jūnija līdz 2020. gada 30. jūnijam par aktivitātēm, kuras ir jārealizē līdz 2020. gada 31. oktobrim. Šogad LaIPA stipendiju konkursa mērķis ir kopumā atbalstīt 50 jaunu ierakstu radīšanas izmaksas. Stipendija tiks piešķirta individuālam izpildītājam vai mūzikas ierakstu producentam konkrēta darba īstenošanai.

“LaIPA padomes lēmums izsludināt stipendiju konkursu ir solis pretim jauniem atbalsta mehānismiem mūzikas nozarei,” skaidro LaIPA izpilddirektore Liena Grīna. “Mēs nedrīkstam aizmirst par mūzikas pievienoto vērtību. Tai ir neatsverama loma gan mūsu nacionālās identitātes un kultūras mantojuma veidošanā, gan katra cilvēka ikdienā. Šī brīža situācijā ir svarīgi veicināt jaunradi, lai 2020. gada lappuse Latvijas mūzikas vēstures grāmatās nepaliktu tukšāka kā citos gados. Tādēļ aicinām mūziķus izpausties, radīt un uzdrīkstēties!”

LaIPA stipendiju finansējumu nodrošina LaIPA fonds „Izglītības un kultūras atbalstam”. LaIPA padomei adresēts, datēts un parakstīts pieteikums jāiesniedz elektroniskā formātā (sūtot uz e-pastu ). Pieteikumā iekļaujams iecerētā darba apraksts ne vairāk kā vienas A4 lapas apjomā, norādot arī darba mērķi, auditoriju, īstenošanas gaitu, īpašās kvalitātes.

Plašāku informācija par konkursu un pieteikuma detaļām meklē LaIPA mājaslapā: http://www.laipa.org/lat/jaunumi/43302-laipa-izsludina-stipendiju-konkursu

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!