Latvijas populārajā mūzikā sevi piesaka apvienība “Sintēze”

Raksta attēls -  Latvijas populārajā mūzikā sevi piesaka apvienība “Sintēze”

11.06.2021

Jaunais kolektīvs sevi piesaka ar dziesmu “Kāds Tevi sauc”.

Muzikālās apvienības “Sintēze” idejas pamatā ir senlatviešu dzīvesziņas un mūsdienīgā apvienojums. Nosaukums simbolizē ideju par šķietami nesavienojamā apvienošanu, kas spilgti parādās grupas muzikālajā rokrakstā, mūsdienīgās skaņās ietērpjot latviešu tautas dziesmas, tādējādi radot unikālu skanējumu.

Dziesmā “Kāds Tevi sauc” tiek izmantoti latviešu tautas dziesmu vārdi, kas vēsta par nozīmīgo un nedziestošo vērtību – ģimenes mīlestību un mājām, kur vienmēr atgriezties.
Muzikālajā apvienībā darbojas Adrija Apine (balss), Samanta Ceruka (kokle), Elīza Apine (taustiņi/balss) un Eduards Pauls Burgmanis (bungas). Dziesmu papildina čellists Pauls Ēriks Skujiņš.

Līdz šim “Sintēze” ir koncertējusi Mūzikas un kultūras festivālā “Valpurģi” Latvijas Kultūras akadēmijā; Latvijas Postfolkloras festivāla “Gaviles” iegavilēšanas koncertā Folkklubā “Ala”; Rīgas Tehniskās Universitātes “Studentu Saulgriežos” K.K. fon Stricka villā; “Valmieras koncertzāles” vasaras terasē un citur.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!