Lielā Mūzikas balva 2015 - paziņoti nominanti kategorijā "Jaunais mākslinieks"

Raksta attēls - Lielā Mūzikas balva 2015 - paziņoti nominanti kategorijā "Jaunais mākslinieks" Publicitātes foto

19.02.2016 / Parmuziku.lv

Lielās mūzikas balvas 2015 (LMB 2015) žūrijas uzmanību ar savu sniegumu pagājušajā gadā īpaši piesaistījuši trīs jaunie mūziķi: pianists Georgijs Osokins un divi vokālās mākslas pārstāvji – Annija Putniņa un Mihails Čuļpajevs. Jaunie mākslinieki nominēti LMB 2015 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Osokinu dinastijas jaunākais pārstāvis Georgijs Osokins mūzikā iet savu ceļu, ko apliecinājis gan pārsteidzošās solo programmās, gan saspēlē ar tēvu – Sergeju Osokinu un vecāko brāli Andreju. Balvai viņš nominēts par solo koncertu Lielajā ģildē 27. martā, kurā klausītājus priecēja ar Friderika Šopēna programmu, kā arī par sniegumu pagājušā gada vasarā Dzintaru koncertzālē notikušajā koncertā “3 x piano: DINASTIJA tēvs un dēli OSOKINI”.

Annija Putniņa balvai nominēta par sniegumu Imanta Kalniņa simfoniskajā dziesmuspēlē “No saldenās pudeles” Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti” 30. jūlijā un koncertā  “Mūziklu zelta melodijas” 29. decembrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Spēcīgas balss un aktiera talanta apveltītais Mihails Čuļpajevs sevi pārliecinoši pieteicis gan koncertos, gan vairākās operu lomās. No Sergeja Prokofjeva “Mīla uz trim apelsīniem” dzirkstošā Trufaldīno līdz melodiskām līnjām bagātajam Alekseja tēlam Artura Maskata operā “Valentīna”. Viņš sajūsminājis klausītājus gan Volfganga Amadeja Mocarta “Figaro kāzās”, gan itāļu opermūzikas lappusēs. Jaunā mākslinieka sniegums uz Latvijas Nacionālās operas skatuves saista ne vien vokāli, bet arī aktieriski. Jaunais tenors elastīgi pārslēdzas no tēla uz tēlu un meistarību turpina spodrināt studijās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks šā gada 1. martā Latvijas Nacionālajā operā pl. 19.00.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!