Marija Naumova izdod albumu kopā ar virtuoziem franču mūziķiem

Raksta attēls - Marija Naumova izdod albumu kopā ar virtuoziem franču mūziķiem Ekrānšāviņš

16.11.2016 / Parmuziku.lv

22. novembrī klajā nāks dziedātājas Marijas Naumovas jaunākais veikums – albums Uz ilūziju tilta. Dziesmu tekstu autori ir latviešu dzejnieki Jānis Peters un Kārlis Vērdiņš, savukārt mūziku sarakstījis franču ģitārspēles virtuozs un viens no labākajiem „manuš” (manouch) stila ģitāristiem pasaulē Sebastjens Žinjo (Sebastien Giniaux).

„Par albumu domāju jau ļoti sen, un vairākas reizes ķēros klāt šim projektam, taču dzīve visādi mainīja manus plānus... Varbūt tieši šo pārmaiņu rezultātā radās desmit jaunas un ļoti skaistas dziesmas. Jauno albumu ierakstīju Parīzē kopā ar lieliskiem franču muzikantiem,” stāsta dziedātāja, atklājot – CD „Uz ilūziju tilta” ir viņas simboliskais tilts starp viņas divām mājām – Latviju un Franciju, kā arī tilts starp divām paaudzēm – viņas paaudzi un vecāko paaudzi. „Tas ir tilts starp to, kāda biju pirms desmit gadiem un kāda esmu tagad...” savās izjūtās dalās dziedātāja.

Par sadarbību ar diviem lieliskiem latviešu dzejniekiem – Jāni Peteru un Kārli Vērdiņu – Marija Naumova saka: „Teksti man vienmēr bijuši ļoti svarīgi. Ar Jāni Peteru lieliska un skaista sadarbība mums izveidojās jau pirms daudziem gadiem. Manuprāt, viņai dzejai piemīt dziļums, ko šobrīd meklēju; tā liek domāt. Man šķiet, ka emocionāli ar viņu esam uz viena viļņa. Esmu laimīga, ka Jānis Peters tik uzmanīgi attiecas pret manām domām un vēlmēm; man ir sajūta, ka viņš jūt, kas es esmu... Un īpašs paldies Jānim Peteram par „Marijas dziesmu”! Savukārt ar Kārli Vērdiņu šī pirmā sadarbība. Viņam šajā projektā bija  pavisam cits uzdevums nekā Petera kungam: Kārlim es palūdzu vieglumu, un viņam tas kolosāli sanāca! Manuprāt, abu autoru salikums dod vecākās paaudzes dziļumu, gudrību, pārdomas, kas skaisti miksējas ar jaunākās paaudzes dzīvesprieku, vēlmēm, izaicinājumu.”

Marija Naumova atzīst, ka albuma tapšana paņēmusi daudz spēka un laika, jo vajadzēja panākt saprašanos starp latviešu dzejniekiem un franču komponistu, jo „franču mūzika ritmiski ļoti atšķiras no tā, pie kā esam pieraduši. Bet rezultāts, manuprāt, ir lielisks, un es esmu tiešām laimīga!”

 Ar jauno albumu dziedātāja klausītājiem vēlas nest mīlestību, jo, viņasprāt, pasaulē nav nekas svarīgāks par mīlestību:

Es nerunāju par mīlestību starp vīrieti un sievieti, bet par Mīlestību ar lielo burtu – kā sajūtu, kā elpu. Un ar šo albumu noteikti vēlos pateikties cilvēkiem, kas man ir mīļi un svarīgi, bet kuri diemžēl vairs nav starp mums, jo beidzamajos gados diemžēl daudzi ir devušies viņsaulē...

Jāpiebilst, ka jau nākamā pavasarī dziedātāja Marija Naumova kopā ar franču mūziķiem dosies koncerttūrē pa Latviju, koncertos klausītājiem piedāvājot dziesmas no jaunā albuma.

Informācija par tūri vēl sekos, taču varam atklāt, ka 8.aprīlī koncerts notiks Rīgā, Dailes teātrī.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!