Markus Riva spēlējis pat uz karotēm un pudelēm

Raksta attēls - Markus Riva spēlējis pat uz karotēm un pudelēm Publicitātes foto

08.09.2016

Viens no kolorītākajiem pašmāju popmūziķiem ar savu arvien augošu fanu pulku un visnotaļ pozitīvu skatu nākotnē.

Turpinot mūsu mini-anketu sēriju, noskaidrojām, ka Markus Riva muzicēt sāka jau trīs gadu vecumā, pirmais hits, kas “norāva jumtu” bija Mirdzas Zīveres izpildītais “Lūgums”, viņš pats labprāt uzdziedātu duetā ar Laimu Vaikuli, mūziku koncertos uzskata par emocionālu spēku, kas var izmainīt cilvēku, bet latviešu mūziķiem iesaka atbalstīt vienam otru.

Kurā brīdī pirmoreiz saprati, ka vēlies kļūt par mūziķi, un kāds bija nākamais solis?

Es to sapratu, kad man bija trīs gadi. Mans vectēvs daudz muzicēja pie mums mājās – ģitāra, akordeons, mutes harmonijas, pat uz karotēm un pudelēm spēlēja. Mani tas iedvesmoja un jau centos to visu apgūt. Skatījos visus koncertus, kurus tolaik, astoņdesmito gadu beigās, varēja redzēt un sapņoju par to, ka kādu reizi es būšu tur. Mums mājās bija arī plašu atskaņotājs, kur noklausījos visas iespējamās plates. Mūzika kopā ar mani ir jau no dzimšanas.

Kura bija pirmā dziesma, kas tev izraisīja patīkamu zosādu? Kas tajā bija tik īpašs?

Viena no pirmajām, kuru atceros, laikam ir Ulda Marhilēviča ”Lūgums” Mirdzas Zīveres dziedājumā. Tas laikam tik ļoti iedarbojas pat uz maziem bērniem. Tāpat arī “Menueta” repertuārs, Igo, Laima Vaikule, Olga...

Ar kuru Latvijā vai pasaulē zināmu mūziķi tu vēlētos kopā ierakstīt albumu vai vismaz dziesmu un kāpēc?

Es klausos ļoti dažādu mūziku – gan Kanye West, Frank Ocean, Rihanna, gan klasisko mūziku, gan Blood Orange, “Röyksopp”, Lenny Kravitz un sarakstu var nebeidzami turpināt. Man katru dienu mainās noskaņojums un man nav viena mīļākā mūziķa. Duetu tāpat arī varētu būt daudz, bet ļoti priecātos par duetu ar Laimu Vaikuli.

Kas ir dīvainākais, ko esi piedzīvojis savā vai varbūt kāda cita mūziķa koncertā?

Dīvainākais ir apzināties tās enerģijas, kas lido koncerta laikā. No mākslinieka uz publiku un arī otrādi. Mēs zinām reālus spēkus – ieročus, dūres, āmurus utt., bet saprotu, ka ir iespējams tik liels emocionālais spēks, kas maina cilvēkus, viņu rīcību, un tā ir mūzika.

Kas nākotnē notiks ar latviešu mūziku?

Vajag tikai rakt! Viss notiks. Kopsim, skandināsim un atbalstīsim viens otru, tad arī tā zels un plauks!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!