20 Mārtiņi un Mārči latviešu mūzikā. Vai zini vēl kādu?

Raksta attēls - 20 Mārtiņi un Mārči latviešu mūzikā. Vai zini vēl kādu? Kolāža. Foto: Mārtiņš Otto un publicitātes foto

10.11.2016 / Parmuziku.lv

Vārdadienas gaviļnieki Mārtiņi un Mārči ir muzikālām idejām bagāti un latviešu mūziku ar savu līdzdalību papildina stilistiski daudzveidīgos projektos, sākot no akadēmiskās mūzikas, roka līdz pat harcore metālam un šlāgerim.

Mārtiņš Brauns

Šķiet, ir divas lietas, kas uzreiz nāk prātā, kad tiek pieminēts komponista Mārtiņa Brauna vārds. Pirmā ir dziesma "Saule, Pērkons, Daugava". Otrā - grupa "Sīpoli".

INDYGO

Alternatīvā roka grupā "Indygo" spēlē pat divi Mārtiņi - vokālists Mārtiņš Vaters un basists Mārtiņš Leja! "Indygo" šogad izdevuši savu "Unplugged" koncertierakstu, kurā atrodams arī šī dziesma "Versiju Vulkāns".

Astro'n'out

Arī grupa "Astro'n'out" ir Mārtiņiem bagāta. Mārtiņš Elerts spēlē ģitāru, bet Mārtiņš Miļevskis bungas. "Astro'n'out" izziņojuši albuma "Urda" iznākšanu, un ar singlu “Satiksimies, tiksimies” aicina klausītājus uz koncertiem.

Tumsa

Mārtiņš Freimanis noteikti ir, bija un būs vispopulārākais Mārtiņš latviešu popmūzikā.

Laime Pilnīga

Mārcis Vasiļevskis ir grupas "Laime Pilnīga" dalībnieks un arī viens no "Alaska Dreamers" ģitāristiem. Vasiļevskis arī uzstājas dažādos citos sastāvos, piemēram, ar ģitāristu Rihardu Lībieti vai Sabīni Žugu.

Mārcis Auziņš

Ģitārists Mārcis Auziņš spēlē dziedātāju Dona, Aijas Vītoliņas, Daumanta Kalniņa un citu projektu sastāvā. Viņš pats šajā rudenī prezentēja debijas albumu "Viens" .

Čipsis un Dullais

Vai tu zini, kurš no viņiem - Čipsis vai Dullais, īstajā vārdā ir Mārtiņš? Lai arī kā būtu, bet viens ir skaidrs, tam sintezatoristam dzīvē vārds ir Mārtiņš.

Enhet

Cēsu metalcore grupā "Enhet" basģitāru spēlē Mārtiņš Brants.

The Hobos

"The Hobos" basģitārists Mārtiņš Burkevics ir arī Igo un Luija Fonteina pavadošā sastāva mūziķis.

Nova Koma

Agrāk grupas nosaukums bija "Ādažu Shipsi", kuru viņi nomainīja uz "Nova Koma", lai arī tupinātu spēlēt blūzu un garāžroku. Grupā basģitāru spēlē Mārtiņš Vilnītis, kurš arī ir viens no Artura Skuteļa "Tvērumu" dalībniekiem.

Mārtiņš Ruskis

Dziedātājs Mārtiņš Ruskis atpazīstamību ieguva šovā "OKartes skatuve 2" un 2015. gadā izdevis savu debijas albumu "Pieskāriens".

Hipsokrātija

Viens no apvienības "Hipstokrātija" kodoliem ir taustiņinstrumentālists Mārtiņš Strautiņš.

Mārtiņš Jātnieks

Mārtiņš Jātnieks publikas ievērību ieguvis TV šovā "Okartes skatuve", tagad turpina muzikālo kā solomākslinieks. Šogad izdeva debijas albumu "Ceļš Taktīs".

RYGA

Grupas "Dzelzs vilks" bundziniekam Mārcim Judzim ir savs soloprojekts "RYGA", kura ietvaros top kolorīts elektorpankroks.

ILLA

Postroka grupā "ILLA" bungas spēlē Mārtiņš Kuzmins. "ILLA" šogad izdeva albumu "ap to stundas laiku pirms rītausmas ".

Double Faced Eels

Kā draiskās pop pankroka grupas "Double Faced Eels" līderi zinām Marku jeb Mārtiņu Gailīti.

The Mundane

Reiz, divtūkstošo gadu sākumā, bija ļoti populāra grupa "The Mundane" no Tukuma. Grupā basģitāru spēlēja Mārtiņš Zaķis.

Rīgas Modes

Indie popa grupas "Rīgas Modes" bundziniekam Mārcim Bormanim arī šodien ir vārda diena! Šogad "Rīgas Modes" izdeva albumu "Fantastiski", kur atrodams arī šis populārais singls "Boifrendi".

Lustīgais Blūmīzers

Lustīgais Blūmīzers jeb Mārtiņš Bergmanis ir viens no aktīvākajiem un atraktīvākajiem baļļu muzikantiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!