Music Latvia piedalās Eurosonic Noorderslag festivālā

Raksta attēls - Music Latvia piedalās Eurosonic Noorderslag festivālā

18.01.2024

Eurosonic Noorderslag jeb ESNS, kas dibināts 1986. gadā, ir atzīmējams kā viens no svarīgākajiem mūzikas industrijas pasākumiem Eiropā, spēlējot lielu lomu mākslinieku karjeru izaugsmē. ESNS tradicionāli piedāvā platformu jaunu Eiropas mūzikas projektu iepazīstināšanai visā Eiropā un ārpus tās. Festivāls ietver gan dzīvās mūzikas “showcase” sadaļu, gan arī plašu konferenču un paneļdiskusiju klāstu, kas ir būtiska festivāla sastāvdaļa.

Music Latvia kopš pagājušā gada ir daļa no ESNS iniciatīvas ESNS Exchange. ESNS Exchange veicina Eiropas mūzikas grupu un mākslinieku dzīvās uzstāšanās iespēju festivālos ārpus to mītnes valstīm un nodrošina plašu mediju uzmanību šiem māksliniekiem sadarbībā ar Eiropas Raidorganizāciju Savienību (EBU), mūzikas eksporta birojiem un vietējiem medijiem.

Agnese Cimuška-Rekke, Music Latvia izpilddirektore: “Music Latvia dalība ESNS Exchange programma plašāk paver durvis Latvijas mūzikas industrijai. Tā sniedz mūsu māksliniekiem un nozares profesionāļiem neatsveramu pieredzi un pamanāmību Eiropas mūzikas tirgū. Šī programma ir platforma, kur mēs varam ne tikai parādīt Latvijas mūzikas daudzveidību, bet arī veicināt starptautisku sadarbību, apmainoties ar idejām un pieredzēm. Esmu pārliecināta, ka mūsu dalība šajā iniciatīvā atvērs jaunas iespējas un veicinās mūsu mākslinieku starptautisko atpazīstamību."

ESNS Exchange programmas ietvaros, Music Latvia arī nodrošinājusi divām gados jaunām Latvijas mūzikas industrijas dalībniecēm - Emīlija Paula Andersone (M/Darbnīca) un Kristiāna Paegle (Netīrās Cilpas) bez maksas apmeklēt un piedalīties Eurosonic Noorderslag konferenci.

Šogad ESNS festivālā no Latvijas piedalīsies tikai viena māksliniece - Might Delete Later. Šis projekts ir izveidots, izmantojot unikālu konceptu: radīt mūziku no balss pastiem. Kopš projekta sākuma Amsterdamas mākslas galerijā, Might Delete Later ir ieguvusi atpazīstamību gan tiešsaistē, gan ārpus tās.

Kā delegāti konferenci no Latvijas apmeklē Agnese Cimuška-Rekke (Music Latvia), Guna Zučika (Every Little Thing/Carnival Youth), Kristīne Kleina (Every Little Thing/Carnival Youth), Bruno Roze (I LOVE YOU records), Anastasija Konkina (Creative Europe), Timurs

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!