Mūsu sadarbības burvība ir tajā, ka mēs nekur nesteidzamies

Raksta attēls - Mūsu sadarbības burvība ir tajā, ka mēs nekur nesteidzamies Publicitātes foto

12.12.2016 / Aiga Leitholde

Kad satiekas savējie, top lielas lietas kā mūzikā, tā arī citās dzīves sfērās. Šoreiz par savu radošo sadarbību stāsta mūziķi Aija Andrejeva un Kārlis Būmeisters.

Dziesma "Ēnas" ir jaunākais Aijas un Kārļa singls ar dzejnieka Andra Akmentiņa tekstu. Abiem mūziķiem ir dzejas kvalitāte mūzikā ir svarīga . "Dzeja padara dziesmas mūžu garāku," pauž Kārlis. Dziesmā "Ēnas" kāda ilgas un jūtas atklājas pieklusinātā ģitāras skanējumā un krītošas gaismas veidolā, iezīmējot telpu starp diviem cilvēkiem. Iepriekš Aija un Kārlis kopā iedziedājuši Mārtiņam Freimanim veltīto dziesmu "Vēstules Spoguļrakstā", tāpat ir sakrājušās vēl citas dziesmas, kas gaida savu ierakstīšanu.

Kā sākās jūsu duets?

Aija: Vai mēs sevi varam saukt par duetu?

Kārlis: Mēs uzdziedam kopā. Duets ir Viktors Lapčenoks un Nora Bumbiere.

Aija: Mūsu sadarbības burvība ir tajā, ka mēs nekur nesteidzamies. Kad pie Kārļa atnāk dziesma, tad viss notiek, negaidot nekādu brīnumu, bet dāvājot sev un citiem prieku. Ko lai zina, kas beigās sanāks!

Kārlis: Šajā gadījumā palīdz tas, ka man muzicēšana vēl joprojām ir labā hobija līmenī, līdzīgi kā citi savu prieku atrod pie ūdeņiem, mežā vai pie auto stūres. Tas nozīmē to, ka ģitāru ņemu rokās tad, kad to vēlos vai kad tā pati lien klēpī. Mūziķiem, kuriem tā ir ikdienas iztika, attieksme un plāns ir daudz izstrādātāks. Viņi zina, ka pēc kāda konkrēta laika būs jābūt singlam, soloprogrammai vai intervijai.

Vai ne, Aija?

Aija: Jā, tā tas ir. Un tad uzrodas Kārlis, un es varu plūst viņam līdzi pilnīgā labsajūtā. Man ļoti patīk Kārļa mūzika. Es ļoti organiski jūtos šajā mūzikā – no manis plūst pavisam cita enerģija: trauslums, ēteriskums un sievišķība. Kolēģi, kas ir noklausījušies šo dziesmu, man saka, tā  esi pilnīgi cita tu, Aija. Šo enerģiju ir grūti raksturot. Tuvības veidi ir ļoti dažādi, mūsu gadījumā tas ir caur Kārļa mūziku. Tā ir mana sajūta, varbūt Kārlim ir savādāk.

Kārlis: Tu labi savilki to tiltiņu, jo ikdienā mums ir sava kompānija, draugi un ģimene. Šādas dziesmas spēlējot uz skatuves vai studijā var uzburt nedaudz savādāku gaisotni. Jebkurā gadījumā klausītājs pats nolemj, kas dziesmā viņam ir svarīgs. Runājot par manām sajūtām, mani fascinē tas, ka Aija ir aktrīse. Aija var stāvēt, rokas sānos salikusi, un dziesmu nodziedāt tā, ka man, spēlējot ģitāru, ir jādomā, kāds bija nākamais akords, jo esmu uz viņu aizskatījies. Ir ļoti patīkami redzēt, ka dziedātājs ar prieku dzied tevis sacerētu dziesmu. Lielie meistari pie šādas situācijas ir pieraduši, bet man, kurš uzraksta 2 dziesmas gadā, tas ir diezgan svarīgi. lai gan patiesībā, arī meistari labus vārdus novērtē. Mums, latviešiem, ir ar to problēma.

Kārli, tu minēji, ka mūzika ir tavs hobijs. Vai radošiem cilvēkiem tomēr nav grūti nodalīt darbu no sirdslietas?

Kārlis: Man ikdienas ritms ir savādāks, ko es apzināti esmu veidojis, nolemjot apgūt arī citus zināšanu virzienus, ne tikai mūziku. Un pagaidām to nenožēloju. Galu galā, ja nemaldos arī Braiens Mejs, grupas "Queen" ģitārists, ir astrofiziķis.

Aija: Es esmu apzināti gājusi uz to, lai nenodalītu šīs lietas. Man bija pilnīgi skaidrs, ka mūzika būs mana sirdslieta, hobijs un darbs vienlaicīgi. Es esmu pateicīga un laimīga, ka varu šo visu apvienot. Mans hobijs ir ceļošana, un vēl man patīk dažādi sporta veidi.

Meklē dziesmu "Ēnas":

iTunes:https://itunes.apple.com/mz/album/ena...
Spotify: https://open.spotify.com/track/4b77yP...
Amazon: https://goo.gl/TT1T0e

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!