Mūzikas un mākslas festivāls “Bildes 2016” aicina uz “Bilžu” Veterānu koncertu

Raksta attēls - Mūzikas un mākslas festivāls “Bildes 2016” aicina uz “Bilžu”  Veterānu koncertu Attēlā Ieva Sutugova un Imants Vanzovičs, BILDES publicitātes foto

19.10.2016 / Parmuziku.lv

Mūzikas un mākslas festivāls “Bildes 2016” aicina uz “Bilžu” Veterānu koncertu, kas 23. oktobrī plkst. 18.00 notiks Rīgas Kongresu namā. Koncertā piedalīsies mūziķi, kuri uzstājušies festivāla pirmsākumos, kā arī mūziķi, kas apvienojušies unikālos kopprojektos.

Šogad “Bilžu” Veterānu koncertu būs īpašs, jo vairākiem ar festivālu saistīti mūziķi un grupas šogad svin nozīmīgas jubilejas: Adrians Kukuvass svin 65 gadu jubileju, grupai “Pērkons” paliek 35 gadi, grupai “Opus Pro” 30 gadi un “Rīgas viļņiem” šis ir 25 pastāvēšanas gads, informē “Bilžu birojs”.

 “Grupa "Rīgas viļņi" ir 1991. gadā speciāli “Bildēm” radīts projekts. Mēs bijām draugi, kas spēlēja dažādos ansambļos – "ZigZag", "KRemonts", "Ģenerālis Burts" un "Ansamblis Parks", un mums kā dejotājas pievienojās trīs brīnišķīgas meitenes no Mākslas akadēmijas. No sākuma domājām, ka grupas nosaukums varētu būt "Rīgas zieds", bet tad tomēr nolēmām, ka nosaukums būs "Rīgas viļņi". Koncerts notika Anglikāņu baznīcā, un mēs programmā bijām starp mierīgākiem ansambļiem. Neviens nezināja, kas mēs īsti esam. Domāja, ka būsim akadēmiskāki, bet mēs spēlējām dzīvespriecīgu rokenrolu latviešu valodā," atceras Juris Riekstiņš.

Uzstāšanās patika gan publikai, gan pašiem, un grupa saņēmām uzaicinājumu uzstāties Mākslas akadēmijas karnevālā. “Šogad, ņemot vērā 25 gadu jubileju, spēlēsim mūsu dziesmu popūriju, kas mums pašiem ir ļoti interesanti. Mums ir 10 minūšu gara dziesma, kurā jāietilpst 7 - 8 dziesmām,” gaidāmo koncertprogrammu ieskicē Riekstiņš.

1986. gadā festivālā "Bildes" uzsākot savu koncertdarbību, debitēja arī grupa "Opus Pro". Ģitārists Harijs Zariņš joprojām labi atceras koncertu Rīgas Politehniskajā institūtā: "Publika bija fantastiska, koncerts aizgāja uz urrā! Toreiz vēl deva balvas un mēs dabūjām lielo "Bilžu" spoguli, kurš joprojām ir Aleksim mājās." Koncertā Hariju Zariņu redzēsim grupas “Colt” sastāvā kopā ar Aiju Andrejevu un ALEX.

Uz skatuves pēc vairāku gadu klusēšanas kāps dziedātājs Imants Vanzovičs, kurš kopā ar Zimaru Liepiņu piedalījās pirmajās “Bildēs” 1985. gadā. Šogad kopā ar dziedātāju Ievu Sutugovu nodziedās dziesmas “Puķu nakts” un “Septītās debesis”.

“Par Ievu varu teikt visu to labāko! Viņai ir ļoti laba balss tehnika, kādu es nevienai citai latviešu jaunajai dziedātājai neesmu saklausījis. Ievai piemīt skatuvei nepieciešamais dullums. Mūsu kopējais mēģinājums Rīgas kinostudijā apliecināja to, ka jaunā paaudze ar veco paaudzi var ļoti labi sadzīvot kopā. Mūzikā nav tautību, mūzikā nav vecuma, mūzika šīs īpašības nonivelē un padara nemanāmas. “Bilžu” pasākumos ir iesaistītas vairākas paaudzes, un man ir prieks, ka “Bilžu” kopā būšanas tradīcija tiek turpināta, un mēs tiekamies kaut vai uz neilgu brīdi, “ saka Imants Vanzovičs.

Attēlā "Vecās mājas", 1991. gads, foto: Ints Kalniņš

Šogad “Bilžu” koncerta ietvaros varēs dzirdēt grupu “Vecās mājas”, kas ir viena no pašmāju 80-to gadu supergrupām. “Tālis bija spēlējis grupās "Modo", "Eolika", "Sīpoli" un "Marana". Andis Alviķis bija spēlējis "Korpusā" un "Salve". Armands Alksnis - "Arkā" un "Credo". Es pats – "Salve", kas bija viena no septiņdesmito gadu redzamākajam progresīvā roka grupām. Kopā "Vecās mājas" sastāvā spēlējam nopietnu mūziku, ar tās palīdzību paužot dzīvē svarīgas domas,” stāsta Uģis Prauliņš. “Bildēs” mūziķi plāno izpildīt "Atraidīšanas vārdus" ar Leona Brieža tekstu un Armanda Alkšņa instrumentālo skaņdarbu "Invāzija".

“Bilžu” Veterānu koncertu vadīs Varis Vētra.

Koncertā piedalīsies:

Aija Andrejeva, ALEX, Harijs Zariņš un Colt, Dzidriņas megasistēma, Keksi,  Pērkons, Adrians Kukuvass un “A-5”, Rīgas Viļņi, Varis Vētra,  Ieva Sutugova un Imants Vanzovičs, Radošā apvienība “Zvani”, Ainars Virga un Roberts Gobziņš,  Jānis Bukums, Framest, Zane Dombrovska, Dita Lūriņa, Ērika Eglija muzikālajā projektā “Saldais”, Vecās mājas, Montana, Arnis Veisbārdis un Andris Alviķis,  Raimonds Tiguls un Stiprās sievas u.c.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs un http://www.bilesuparadize.lv/organizers/118

Pieteikumi kolektīvajiem apmeklējumiem un informācija par koncertiem – „Bilžu birojā” pa tālr. 29282866 un www.bildes.lv, kā arī

Festivālu „Bildes 2016” atbalsta: Rīgas Dome.

Sadarbības partneri un informatīvie atbalstītāji: Danske Bank, t/c SPICE, Radio SWH, TVNET, draugiem.lv, INBOX, parmuziku.lv, muzikaspasaule.lv, apriņķis.lv, IEVA, DIENA, Rīga TV24, Chaula TV, 1188 u.c.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!