Nāk klajā Aijas Alsiņas noskaņu mūzikas vinila plate

Raksta attēls - Nāk klajā Aijas Alsiņas noskaņu mūzikas vinila plate Ekrānšāviņš no video

06.09.2021

Latviešu mūziķe un komponiste Aija Alsiņa nupat izdevusi savu otro klaviermūzikas solo albumu “Creation”. Šis albums ir īpašs ar to, ka pirmo reizi Aijas mūzika pieejama arī taustāmā - vinila plates formātā.

“Creation” sastāv no 11 instrumentāliem skaņdarbiem, kuros ir izmantotas akustiskās klavieres, stīgu kvartets un ambientas tekstūras, kas kopā rada izjustas un īpaši emocionālas muzikālas ainavas.

Aijas mūzika ir izteikta noskaņu mūzika, un bieži vien tiek pielīdzināta filmu mūzikai, kas runā bez vārdiem, un omulīgi sildīs drēgnajos tumšajos vakaros. Iekārtojies ar siltu tējas tasi un ļaujies melodiju stāstiem.

Vācijas mūzikas žurnāls “Gezeitenstrom” par Aijas jauno albumu jau sniedzis pozitīvas atsauksmes, sakot: “Aijai Alsiņai ar minimāliem līdzekļiem izdodas sasniegt daudz un par to viņa ir pelnījusi lielu cieņu. Tāpat kā tā priekšgājējam, arī jaunajam albumam izdodas pārliecināt un apburt. Tādā veidā, kas patiešām kļuvis liels retums.”

Lūk ko par albuma tapšanu stāsta pati Aija: “Iedvesma šim albumam nāk no maniem dēliem un manas būšanas par māti. Skaņdarbi tapa 2020. gada laikā, kad biju apradusi ar jauno lomu būt par divu bērnu māmiņu, un es sāku izbrīvēt sev laiku, lai atkal piesēstos pie klavierēm un uzspēlētu. Rakstot jaunos skaņdarbus, es pieķēru sevi, ka daudz domāju par saviem mazuļiem un par laiku, kad viņus vēl gaidīju, tādēļ šķiet, ka ar šiem skaņdarbiem es it kā izstāstu savu mazuļu gaidīšanas stāstu, un mēģinu izpaust savas sajūtas.”

Albums krāsaina vinila formātā ražots tepat Latvijā, rūpnīcā “Semikols” un to, tāpat kā albuma digitālo versiju iespējams pasūtīt Aijas Bandcamp lapā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!