Nesavaldīti ģitāru rifi un brīvības gars gan uz skatuves, gan ekrāna pašā Cēsu centrā!

Raksta attēls - Nesavaldīti ģitāru rifi un brīvības gars gan uz skatuves, gan ekrāna pašā Cēsu centrā! Ekrānšāviņš no filmas "Labirints"

22.08.2016 / Parmuziku.lv

Rokfilmu festivāls, kas šogad noritēs 26. - 28. augustā, ir klāt ar unikālu alternatīvo mūziku un kino apvienojošu programmu 3 dienu garumā, kas festivāla apmeklētājiem ļaujot nedēļas nogali pavadīt īstā „filmu Vudstokā”, informē festivāla organizatori.

No klasiskā roka saknēm līdz mežonīgam pankam un ainaviskam folkmetālam, Rokfilmu festivāls piedāvās visiem, kam sirdī brīvība, aizraujošas filmas par un ap rokmūziku, kā arī filmu saturam īpaši piemeklētu pašmāju grupu koncertus.

 

Mūzikas žurnālists Uldis Rudaks saka:

 

Rokfilmu festivāls tev ir burtiski paradīze, ja mīli rokmūziku un kaut kādu iemeslu dēļ arī kino. Brīnos, kā nevienam nebija ienācis prātā kaut ko tādu noorganizēt jau senāk. Un Cēsis - jā - tā ir ideāla vieta, kur tam notikt arī turpmāk.

 

Latvijā pirmoreiz

Lai uzturētu tradīciju un rādītu kādu no Baltijā veidotām jaunākajām rokfilmām, festivāla atklāšanai ir izvēlēta filma, kas tapusi pagājušā gada beigās un pagaidām rādīta tikai Igaunijas faniem, stāstot par patieso mūzikā, un kas ļauj sasniegt visu tik kārotās lielās starptautiskās skatuves.

"Heart of a Wolf" - starptautiskā prezentācija
(Vilka sirds, 2015, režisore Liina Paakspu, EE)

Filmā aprakstīta igauņu grupas "Metsatoll" rašanās, attīstība un sadarbība ar jau popularitāti guvušo somu grupu "Finntroll".

Filma par mūziku kā attiecību risinātāju, bet arī par to, kā no garāžas nokļūst slavas zenītā, kas nebūt nav tas svarīgākais:

"Kill All Redneck Pricks: KARP LIVES! 1990-1998"– Latvijas pirmizrāde
(KARP dzīvo! 1990-1998, 2010, režisors William E. Badgley, ASV)

Stāsts par jauniešiem no Vašingtonas štata, kuri no vidusskolnieku garāžas grupas kļūst par ietekmīgu post-punk grupu, kas apceļojusi visu pasauli.

Filmas, kas izvēlētas, uzturot roka, šai gadījumā metāla, nozīmi aktīvas sociālas pozīcijas veidošanā, parādot metāla mūzikas vietu Islāma vidē laikā, kad reģionā notiek intensīva karadarbība, kas šobrīd ietekmē mūs visus.

"Before the Spring, After the Fall" – Eiropas pirmizrāde
(Pirms pavasara, pēc rudens, 2013, režisors Jed Rothstein, ASV/ Ēģipte)

Filma stāsta par alternatīvās mūzikas pagrīdi Ēģiptē, kas iesildīja revolūciju valstī un Arābu Pavasari.

"A Trip, not a Tour - Swiss Hardcore in Morocco" - Eiropas pirmizrāde
(Ceļojums, ne tūre – Šveices hardcore Marokā, 2014, režisors Johannes Hartmann, Šveice)

Filma stāsta par metālmūzikas attiecībām ar Islāmu, par brīvā gara apspiešanu un par nemitīgu cīņu, lai gūtu tiesības izpausties.

Tāpat redzēsim arī pašmāju kino jaunumu 2 īsfilmas par grupas „Inokentijs Mārpls” pēdām jaunāko laiku latviešu kino (Elzas Feldmanes „Bočka” un Ivetas Budrēvičas „Ērkšķiem pilna istabiņa”) kopā ar mūzikas apskatnieka Ulda Rudaka stāstījumu.

Pieminot aizgājējus

Tā kā šis gads apbēdinājis ar vairāku leģendāru rokmūzikas aizsācēju aiziešanu, festivālā paredzēta īpaša programma rokmūzikas grandu piemiņai.

Uz āra kino skatuves piektdienas un sestdienas vakarā Rožu laukumā būs redzamas filmas ar Prince (filma „Purple Rain”/ Purpura lietus, 1984, režisors Albert Magnoli, ASV), Prince pirmā filma un David Bowie (filma „The Hunger”/ Izsalkums, 1983, režisora Tony Scott debijas filma, ASV ).

Savukārt sestdienas rītā Tirgus vecajā paviljonā notiks Mārtiņa Šmita lekciju par pasaku filmu „Labirints" , kurā spēlē Deivids Bovijs, uz kuru aicināti gan bērni, gan viņu vecāki, lai kopā svinētu filmas 30 gadu jubileju.

Gods aizgājējiem tiks atdots arī īpašā svētdienas pusdienlaika pasākumā – DJ Rudaks un DJ Šmits spēlēs vinyl RIPu ballīti ar VJ INA VARE vizuālo noformējumu.

Mūzika

Par festivāla muzikālo programmu rūpēsies grupas "The Pink Elephant", "Green Novice", "Židrūns", "KISS of the DOLLS" un "Fonoplāns". Iesildīšanas koncerti notiks pirms filmām, kā arī plašāki koncerti starp filmām Tirgus paviljonā un sestdienas Afterparty mākslas telpā Mala.

Savukārt sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri notiks jam sesija, kurā piedalīsies Rihards Lībietis (ģitāra), Mārtiņš Burkevics (basģitāra), Zintis Žvarts (saksofons), Māris Elksnis (taustiņi) kopā ar LNSO pārstāvjiem Andri Ābelīti (trompete), Raivi Māguru (tuba), Ernestu Mediņu (sitamie instrumenti). Repertuārs būs pārsteigums.

Dzeja

Festivāla ietvaros esam aicinājuši Latvijas jaunos dzejniekus, kuri gribētu ieraudzīt savus darbus pārveidotus dziesmā, iespējams, arī rokdziesmā, lasīt savus darbus mākslas telpā Mala organizētajā vinyl plašu vāciņu izstādē „Bērnības skaņa”.

Lasījumi sāksies jau 26. augusta pēcpusdienā un turpināsies sestdienas un svētdienas rītā Brokastu ar dzeju laikā. Ar dzejoļiem festivālā piedalīsies: Kirils Ecis, Elza Ruža, Annija Freiberga, Raimonds Kirkis, Lote Lārmane, Eduards Kalkis, Laura Alpe, Elīza Gulbe, Luīze Lote Nežberte, Marija Luīze Meļķe, Gints Aleksandrs Dreimanis. Būs dzejoļi arī no Toma Treiberga un Kristiānas Šukstas.

Aktivitātes katrai gaumei

Visa festivāla laikā apmeklētāji tiks aicināti pievērsties plašam aktivitāšu lokam, sākot ar rokfilmu žanra klasikas vērošanu, beidzot ar pamatīgu ugāru Latvijas alternatīvās mūzikas grandu pavadībā plašu programmā visām gaumēm 3 dienu garumā, tai skaitā bezmaksas āra kinoseansiem Rožu laukumā un afterparty līdz rītam.

Brīvā mikrofona skatuve sestdien pa dienu Rožu laukumā, interesenti var pieteikties uz vai pie skatuves pasākuma norises laikā.

Neaizmirstamas divas naktis telšu pilsētiņā pašā Cēsu centrā – zālienā pie Cēsu pilsētas domes Bērzaines ielā 3, un kopējas vēlās brokastis (brančs) ar dzeju visiem pasākuma apmeklētājiem Malā.

Latvijas mūzikas video zelta fonds, kā arī seminārs un darbnīca par mūzikas klipu radīšanu (stāsta Mārtiņš Grauds un Adriāna Roze) un grupu vizuālās identitātes pilnveidi disku vāciņos, logo un plakātos (stāsta mākslinieks Artūrs Bērziņš).

Vēl iegādājama festivāla biļete uz visiem pasākumiem ticketshop.lv. Uz atsevišķiem pasākumiem biļetes būs nopērkamas pirms pasākuma tā norises vietā.

 Pilna festivāla programma – www.rockfilmfestival.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!