Noklausies dziedātājas Elīnas Krastiņas dziesmu "Jasmīnzieda sirds"

Raksta attēls - Noklausies dziedātājas Elīnas Krastiņas dziesmu "Jasmīnzieda sirds" Foto: Jānis Vīksna

08.12.2016 / Parmuziku.lv

Dziedātājas Elīnas Krastiņas dziesmas "Jasmīnzieda sirds" autori ir Fēlikss Ķiģelis un Ivars Sudmalis .

Iestājoties ziemas mieram, Elīna Krastiņa saviem klausītājiem piedāvā dziesmu ‘Jasmīnzieda sirds’, par kuru viņa pati stāsta: "Šā gada kāda jūnija rīts atnesa vēstuli no tālās Liepājas, kurā talantīgais mūziķis Ivars Sudmalis uzrunāja mani piedalīties muzikālā projektā. Nešaubīgi piekrītot, iekļuvu jaunā skaņu pasaulē. Tajā man ļāva izvēlēties sev saistošāko dziesmu. Tā pie manis nokļuva Fēliksa Ķiģeļa un Ivara Sudmaļa radītā “Jasmīnzieda sirds” – dziesma, kas mani uzrunāja ar tajā noslēpto sajūtu. Vienmēr izpildīt kāda cita autora dziesmu man bijis atbildīgs uzdevums, jo jāsaprot autora un manis pašas sajūtas, kas maģiski jāapvieno ierakstā. Tā notika arī ar šo dziesmu – “Jasmīnzieda sirds”, kuru izpildot ķermenis notrīc brīdī, kad jāpārņem elpa katrai nākamajai dziesmas teksta rindiņai – tās vārdi un melodija iezīmē tik plašas sajūtas, kas ieraksta un izpildījuma brīdī gan jāsavalda, gan jāļauj tām izpausties. Esmu pateicīga par uzticēto pienākumu izdziedāt šīs dziesmas sirdi. Un, ja dziesmas autori man ļaus, es noteikti jau saku – šī dziesma kļuvusi par daļu no manis".

Dziesmas teksta autors Ivars Sudmalis par šo dziesmas versiju izsakās pozitīvi: “Tik tiešām, kad uzrunāju Elīnu, es viņai iedevu izvēlēties no vairākām dziesmām, bet klusībā jau tāpat biju noskatījis viņai tieši šo dziesmu. Un neesmu ar izvēli kļūdījies – viņa, šo dziesmu dziedot, pastāsta tik emocionāli precīzi, ka atliek vien aizvērt acis un ieraudzīt šo uzburto pasaku. Šo pasaku par mirkli, kad no vienas puses sekunde laimes ir mūžības vērta, bet no otras puses laiks neapturami skrien. Tādēļ novērtēsim katru mirkli, kad esam kopā ar sev mīļajiem.”

Ar dziesmas mūzikas autoru Fēliksu Ķiģeli Ivars Sudmalis sadarbojas jau ilgus gadus. Bet, tā kā Ivars raksta ne tikai tekstus citiem, bet arī savas dziesmas, kā arī 2017.gada februārī svinēs apaļu jubileju, tad tiek izdots viņa autordziesmu albums ‘Vīna glāze’. Šajā albumā tikai vienai dziesmai teksta autors nav Ivars, bet gan Guntars Račs, un tikai pāris dziesmas ir ar Fēliksa Ķiģeļa un Jāņa Strazda mūziku.

10.februārī Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē būs vērienīgs koncerts ar gandrīz visiem šajā albumā iekļautajiem māksliniekiem, kā arī citiem viesiem. Šajā albuma ierakstā iesaistījušies dažādi Latvijas izpildītāji, to skaitā Igo, Andris Ērglis, Fēlikss Ķiģelis, grupas Credo un Apvedceļš, Ivo Fomins, Toms Bokums, Kristaps Pujāts, Katrīna Kabiņecka, Anete Porga, Jānis Narkevics Juniors, Raivis Bružis un citi, kā arī, protams, emocionālā Elīna Krastiņa, kura izpilda viņai vispiemērotāko albuma dziesmu – ‘Jasmīnzieda sirds’.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!