Noslēdzies Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izsludinātais stipendiju konkurss

Raksta attēls - Noslēdzies Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izsludinātais stipendiju konkurss

18.12.2020

Kā papildu atbalsta mehānismu ārkārtējās situācijas laikā, 9. decembrī biedrība “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” izsludināja stipendiju konkursa II kārtu mūzikas jaunrades veicināšanai. Līdz ar konkursa noslēgumu un pieteikumu izvērtēšanu, LaIPA paziņo konkursa rezultātus – papildinot Latvijas kultūras telpu ar jauniem mūzikas ierakstiem, LaIPA stipendijas jauna skaņdarba radīšanai ieguvuši 50 mūziķi.

Izvērtējot 102 pieteikumus, biedrības padome 7 profesionālu mūzikas nozares pārstāvju sastāvā, ir piešķīrusi stipendijas 50 Latvijas mūziķiem jaunu mūzikas ierakstu radīšanai.

LaIPA stipendija tika piešķirta tādiem mūziķiem kā Miks Dukurs, Normunds Rutulis, Antra Stafecka, Dainis Tenis, Ingars Viļums, Jānis Bukums, Sabīne Geiba, Ivo Grīsniņš Grīslis, Rūdolfs Macats, Mārtiņš Kanters, Roberts Rasa, Edijs Šnipke, Karīna Tropa un citiem. Ar pilno konkursa uzvarētāju sarakstu var iepazīties šeit: https://ej.uz/II_stipendiju_konkurss

Vērtējot saņemtos pieteikumus, tika ņemtas vērā sekojošas kvalitātes – pieteikuma atbilstība konkursa nolikumam, mūziķu izdotais un LaIPA datubāzē reģistrētais mūzikas ierakstu katalogs, projekta aktualitāte, skaidri formulēta mērķauditorija, realizācijas gaita, atbilstība stipendiju konkursa mērķim un citi kritēriji.

Elita Mīlgrāve, LaIPA Padomes priekšsēdētāja, dalās ar iespaidiem: “Vērtēt pieteikumus un radošas idejas vienmēr ir izaicinājums un ar šādu sarežģītu situāciju sastapāmies arī mēs. Ļoti novērtējam mūziķu aktivitāti, spilgtās idejas un spēju to arī “uzlikt uz papīra”. Noslēdzoties jau otrajam stipendiju konkursam un vērtējot lielo interesi, esam gandarīti, ka varam sniegt papildu atbalsta mehānismu, kas papildinās kultūras vidi ar jauniem dārgakmeņiem!” 

“Mūzikas jaunrades konkursa rezultāti spilgti pierāda – mūsu mūziķiem ir ko teikt un tas rada pārliecību, ka Latvijas kultūras telpa sagaidīs profesionālus un radošus papildinājumus. Esam ļoti gandarīti par augstvērtīgajiem projektiem, kuri tika iesniegti konkursā. Kaut reizēm mēs neapzināmies mūzikas klātbūtni un tās pievienoto vērtību, tā mums ir ik uz soļa – radio, filmās un seriālos, publiskās vietās un tā ir tuvākais sabiedrotais grūtos dzīves brīžos. Mūzika ceļ un atraisa mūsos labāko. Šo iemeslu dēļ ir svarīgi atcerēties, cik daudz resursu, pūļu un enerģijas iegulda mūziķi un citi industrijas profesionāļi, lai dziesmas ne vien dzimtu, bet arī nonāktu līdz klausītājiem,“ stāsta LaIPA izpilddirektore Liena Grīna.

Izsludinot konkursu, LaIPA mērķis ir atbalstīt Latvijas izpildītāju un mūzikas ierakstu producentu darbību, piešķirot finansējumu jaunu mūzikas ierakstu radīšanai. Stipendija konkursa veidā tiek piešķirta mūzikas ieraksta radīšanas izmaksu segšanai līdz 500 EUR apmērā, par aktivitātēm, kuras ir jārealizē līdz 2021. gada 31. martam. LaIPA stipendiju finansējumu nodrošina LaIPA fonds „Izglītības un kultūras atbalstam”.

Par LaIPA:

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir starptautiski atzīta kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu mūzikas ierakstu izpildītāji un producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību no mūzikas ierakstu izmantotājiem. Saskaņā ar Autortiesību likumu, LaIPA veic atlīdzības iekasēšanu par muzikālo darbu ierakstu jeb fonogrammu izmantošanu, un nodrošina iekasētās atlīdzības sadali un izmaksas izpildītājiem un fonogrammu producentiem.

LaIPA pārstāv vairāk nekā 2 tūkstošus Latvijas un 3 miljonus ārvalstu izpildītājus un fonogrammu producentus, pamatojoties uz savstarpējiem pārstāvniecības līgumiem, kas noslēgti ar tiesību īpašniekiem un ārvalstu tiesību organizācijām, tajā skaitā arī neatkarīgo fonogrammu producentu un ierakstu kompāniju mantiskās tiesības kā Sony, Warner, Universal un citas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!