“Pacific K” publicē mūzikas video dziesmai “Castaway”

Raksta attēls - “Pacific K” publicē mūzikas video dziesmai “Castaway” Foto: Toms Lecis

19.04.2020

Pašmāju grupa “Pacific K” publicē mūzikas video dziesmai “Castaway” no gaidāmā grupas pirmā studijas albuma “Light Between Oceans”. Dziesmas ierakstā dzirdams arī slavenais franču džeza trompetists Eriks Trifā (Erik Truffaz).

Kā norāda grupas dalībnieki, dziesma vēsta par robežu un balansu starp naidu un mīlestību, nodevību un cieņu, varaskāri un līdzjūtību. “Dziesmas ideja radās no diviem impulsiem. Viens ir par personīgu satikšanos un cilvēkiem, kuri ir spiesti pamest savas mājas, otrs - par pārlieku lielo varu, kas mēdz nonākt cilvēku rokās,” saka grupas solists un dziesmas teksta autors Kristaps Bedrītis.

Savukārt mūzikas klipa režisors un scenārija autors Kaspars Eglītis atklāj: “Šis ir mūziku pavadošs stāsts caur maza puikas acīm, kurš savā neilgajā mūžā pirmo reizi sastopas ar notikumu izraisītām emocijām, kuras iepriekš bijušas svešas - bailēm, neizpratni, vienaldzību… Visu redzēto viņš ir iemācījies paslēpt aiz sava talismana - maza, krāsaina stikliņa. Velkot paralēles, mēs visi daļu no realitātes izvēlamies piedzīvot tieši caur stiklu, tāpēc arī klipā tam ir piešķirta ārkārtīgi liela simboliskā nozīme.”

Video tapšanā piedalījušies arī operators Ritvars Bluka, mākslinieces Zanda Landrāte un Laura Dišlere. Īpašs paldies klipa galvenajam varonim Viljamam Preisam, kā arī foto studijai “Suns Studio”.

Jāpiemin arī, ka dziesmas ierakstā dzirdams slavenais franču džeza trompetists Eriks Trifā (Erik Truffaz), kā arī kāds eksotiskāks instruments - arābu ūda, ko iespēlējis grupas ģitārists Rihards Lībietis. Grupa atzīst, ka šī noteikti ir viena no jaunā albuma spēcīgākajām dziesmām. Tāpat ir milzīgs prieks un gods par sadarbību ar Eriku, kura mūzika pati par sevi ir liels iedvesmas avots.

Albums “Light Between Oceans” pie klausītājiem nonāks 13. maijā un tiks izdots gan digitālā, gan vinila plašu formātā. Tas solās būt dažādu skaņu un noskaņu piesātināts, tomēr ieturēts vienā estētikā, ar kopēju vēstījumu. Albums tapis sadarbībā ar skaņu inženieri Tāli Timrotu un ierakstīts studijā “Mints Music” (Rīgas Skaņu ierakstu studija), kas iepriekš sadarbojusies ar tādiem pasaulslaveniem mūziķiem kā Deimiens Raiss (Damien Rice) un Ludoviko Einaudi (Ludovico Einaudi), kā arī vairākām pašmāju grupām - Prāta Vētra, Satellites LV, Rīgas Modes, Laika Suns u.c.

Grupa “Pacific K” kopā darbojas kopš 2016. gada. Tajā apvienojušies Kristaps Bedrītis (balss, akustiskā ģitāra), Rihards Lībietis (ģitāra), Nauris Babris (bungas) un Toms Kursītis (basģitāra) un grupas unikālo skanējumu veido mūziķu līdzšinējā pieredze instrumentālajā, pasaules, folka, roka, blūza un džeza mūzikā. Līdz šim grupa ir izdevusi atzinīgi vērtēto mini albumu “Blue Fall EP” (2017), uzstājusies lielākajos Latvijas festivālos, aizvadījusi veiksmīgus koncertus Baltijā, kā arī iesildījusi starptautiski zināmo britu grupu “Fink”.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!