Pēc šīs svētdienas “Supernovā” paliks tikai četri labākie

Raksta attēls - Pēc šīs svētdienas “Supernovā” paliks tikai četri labākie Foto: Publicitātes/F64

21.02.2016 / Parmuziku.lv

Jau šo svētdien plkst. 21:25 LTV1 ēterā būs skatāma konkursa pusfināla tiešraide, kurā no astoņiem “Supernova 2016” dalībniekiem cīņā paliks tikai četri labākie, kas finālā 28. februārī sacentīsies par uzvaru un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā dziesmu konkursā “Eirovīzija” Stokholmā.

Pirmajā konkursa ceturtdaļfinālā, kas notika 7.februāra vakarā, skatītāju balsojumā pārliecinoši triumfēja Justs, kuram sekoja grupa “Catalepsia”, bet žūrijas uzticību izpelnījās Ivo Grīsniņš-Grīslis un Marta Grigale. Otrajā atlasē laurus plūca Markus Riva, skatītāji otrajā vietā ierindoja “MyRadiantU”, bet žūrija priekšroku deva Martai Ritovai un Samantai Tīnai.

Mūzikas žurnālists Uldis Rudaks šo piektdien radio Pieci.lv raidījumā “Ekspertu panelis”, noklausījies Krievijas, Armēnijas un Maltas pārstāvju “Eirovīzijas” dziesmu fragmentus, atzina, ka Latvija uz pārējo dziesmu fona izklausās labāk. Turpretī producents un menedžeris Juris Millers uzsvēra, ka skaidras prognozes par Latvijas izredzēm “Eirovīzijā” varēs izteikt tikai tad, kad būs zināmi visu valstu pārstāvji, piemetinot: “Lai piedod man skatītāji, bet viņu balsojuma stulbumam reizēm nav robežu.”

Arī pusfinālā vērtēšana notiks pēc tāda principa kā līdz šim – pirmās divas vietas ieņems skatītāju favorīti, bet trešā un ceturtā vieta tiks piešķirta pēc žūrijas vērtējuma. Žūrija pusfinālā būs nedaudz mainītā sastāvā – Guntara Rača vietā redzēsim dīdžeju un producentu DJ Rudd jeb Rūdolfu Budzi, kurš jau bija žūrijas sastāvā, kas atlasīja 20 dziesmas no visām 120 iesniegtajām. Žūrija pusfinālā lielāku uzmanību pievērsīs gan dziesmai, gan pašam izpildītājam. Konkursa mērķis ir atrast dziesmu ar starptautiska hīta potenciālu, kā arī harizmātisku, vokāli spēcīgu izpildītāju, kurš spētu ar savu personību uzrunāt skatītājus un klausītājus arī ārpus Latvijas.

“Supernova 2016” izpildītāji uzstāšanās secībā:

  1. Justs “Heartbeat” (A.Savadogo/A.Savadogo)
  2. Markus Riva “I Can” (M.Ļaksa, E.Jass/M.Ļaksa, E.Jass)
  3. Samanta Tīna “The Love Is Forever” (S.Poļakova/V.Petrovs)
  4. Catalepsia ”Damnation” (E.Francs, J.Kreilis/E.Francs)
  5. Marta Grigale “Choices” (M.Grigale/M.Grigale)
  6. Ivo Grīsniņš-Grīslis “We Are The Light” (I.Viļums/I.Viļums)
  7. MyRadiantU “We Will Be Stars” (J.Driksna/J.Driksna)
  8. Marta Ritova “Not From This World” (M.Ritova/M.Ritova)

Skatītāji varēs balsot gan pa telefonu, gan sūtot SMS, gan arī konkursa mājas lapā supernova.lsm.lv/. No viena telefona numura varēs balsot ne vairāk kā piecas reizes. Viena zvana cena – 0,14 eiro. Tiks nodrošināts arī SMS triecienbalsojums (1 SMS = 5 balsis). SMS cena – 0,85 eiro.

Lai bez maksas nobalsotu par savu favorītu internetā, būs jādodas uz “Supernova” mājas lapu, jāreģistrējas ar kādu no sociālo tīklu kontiem – Facebook, Twitter vai Draugiem – un no katra konta varēs nobalsot vienu reizi.

Pusfināla tiešraidē viesosies sociālo tīklu guru Arturs Mednis, kurš mēģinās prognozēt fināla četrinieku, balstoties uz pusfinālistu un viņu atbalstītāju aktivitāti sociālajos tīklos. TV tiešraidi vadīs Ketija Šēnberga, bet aizkulisēs dalībniekus par viņu sajūtām pēc uzstāšanās iztaujās Toms Grēviņš.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!