Pianists Toms Mikāls apkopo četrus personiskus stāstus mazalbumā Teikas

Raksta attēls - Pianists Toms Mikāls apkopo četrus personiskus stāstus mazalbumā Teikas

06.04.2021

6. aprīlī, plašākai sabiedrībai tiek prezentēts pianista Toma Mikāla mazalbums Teikas, kurā
dzirdami četri klavieru skaņdarbi par lietām, vietām un cilvēkiem.

“Spēlēju klavieres jau vairāk kā divdesmit gadus un ticu, ka spēlēju, jo sargāju un turu ļoti augstā cieņā mirkļa burvību, kurā pazūd aizspriedumi un vēlme ko pierādīt. Šai burvībā es itkā izzūdu - palieku par vērotāju, skatītāju, kurš arī pieredz ko nebijušu. Četri stāsti, kuri apkopoti manā debijas mazalbumā ir neskarta, neizdomāta un neatkārtojamu sajūtu improvizācija. Esmu bezgala pateicīgs skaņu inženierim, manam draugam, Tomam Lismentam, jo tieši viņš bija šī ieraksta iniciators,“ stāsta Toms Mikāls.

''Ne bieži dzīvē nākas sastapt tik muzikāli apdāvinātus un idejās brīvus cilvēkus kā Toms Mikāls. Strādāt ar tādu mūziķi ir iedvesmojoši un vispatīkamākajā veidā izaicinoši. Tāpēc varu teikt, ka pirmkārt mans dzinulis bija tīri savtīgs - vēlme būt klāt Toma domas lidojumā mūzikā un to iemūžināt. Interesanta šķita ideja par dažādu instrumentu skanējumu nokrāsām caur viena mūziķa spēli, likās aizraujoši ierakstīt Toma improvizāciju uz dažādiem klavieru veidiem un sajust katra instrumenta individuālo raksturu, un Toma spēles manieres mijiedarbību ar tiem”, komentē Toms Lisments.

Par albuma vizuālo noformējumu parūpējusies māksliniece Laura Tuča. Mazalbums Teikas ir pieejams iemīļotākajās mūzikas straumēšanas platformās. Pianists Toms Mikāls ir viens no šī brīža aktuālākajiem mūziķiem Latvijā. Absolvējis Prinča Klausa konservatoriju, Nīderlandē, spēlējis starptautiskos projektos un albumu ierakstos. Šobrīd visvairāk sastopams uz skatuves kopā ar pazīstamiem pašmāju māksliniekiem - Aiju Andrējevu, Aminatu, Eviju Vēberi, Kristīni Prauliņu, Elzu Rozentāli un citiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!