Piedaloties virtuālajam korim, aizvadīta Dziesmusvētku Sadziedāšanās nakts

Raksta attēls - Piedaloties virtuālajam korim, aizvadīta Dziesmusvētku Sadziedāšanās nakts Publicitātes foto

12.07.2018 / Parmuziku.lv

Noslēdzot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, aizvadīta vērienīga Sadziedāšanās nakts – pirmo reizi Latvijas vēsturē dalībniekiem Mežaparka lielajā estrādē uz ekrāniem pievienojās vēl vairāki simti dziedātāju – virtuālais koris. Ar unikāla tehnoloģiju risinājuma starpniecību – balss spēli “DzieDot”, tautā tik iemīļotā tautasdziesma “Tumša nakte, zaļa zāle” izskanēja par 450 balsīm spēcīgāk virtuālā kora dalībnieku izpildījumā.

“Dziesmu svētkos mēs svinam to, ka esam dziedātāju tauta – mēs svinam mīlestību uz dziesmu, kopības un vienotības sajūtu, sava latviskā gara spēku. Tāpēc jo īpaši liels ir mans gandarījums izveidot pirmo Dziesmusvētku virtuālo kori, kas uz Dziesmusvētku lielās estrādes ļāva nokļūt arī tiem, kam koris līdz šim bijis vien neizsapņots sapnis. Esmu gandarīts, ka ar balss spēli DzieDot ir izdevies popularizēt četrbalsīgo dziedāšanu un darīt to mūsdienīgi un atraktīvi, uzrunājot jauniešus un plašāku sabiedrību ārpus Dziesmusvētku kopienas,” stāsta spēles “DzieDot” līdzautors, diriģents, Dziesmusvētku Sadziedāšanas nakts mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

Viedtālruņu lietotne jeb balss spēle "DzieDot" ir XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku lieldrauga Swedbank pienesums, lai iedzīvinātu dziedāšanas tradīciju un sekmētu dziedātprasmes apguvi viegli, mūsdienīgi un ar prieku. Spēle jebkuram spēlētājam palīdz attīstīt dziedātprasmi un pārliecību par sevi kā dziedātāju, mācoties latviešu tautasdziesmas. Nepilnu trīs mēnešu laikā balss spēle lietotāju tālruņos ir lejupielādēta 40 000 reižu. Jaunā spēle tās lietotājiem ne tikai palīdzējusi apgūt četrbalsīgas dziedāšanas prasmi, bet arī ļāvusi piedalīties svētkos līdz šim nebijušā veidā, vairāk nekā 450 dziedātājiem ar savu dziedājumu virtuāli nokļūstot uz lielās Mežaparka skatuves Sadziedāšanās naktī.

“Daudziem no virtuālā kora dziedātājiem šis bija viņu pirmais koris. Viņi dziedāja, lai pierādītu, ka dziedāt var iemācīties ikviens, ja vien to vēlas. Viņi dziedāja, lai iedvesmotu dziedāt citus un lai dziedātu mūsu bērni, jo bērni mācās no mums. Viņi dziedāja, lai turpinātos mūsu tradīcijas,” par Dziesmusvētku virtuālā kora misiju stāsta Dziesmu un deju svētku lieldrauga Swedbank Korporatīvo attiecību vadītāja Adriāna Kauliņa.

“Ja pirms pāris mēnešiem man kāds būtu teicis, ka piedalīšos Dziesmusvētkos – turklāt kā daļa kora, vien neticībā pasmaidītu. Nekad neesmu ne dziedājis korī, ne dejojis, taču mans lielākais prieks, pašam izmēģinot balss spēli DzieDot, bija redzēt interesi manu bērnu acīs. Tad nu kora sastāvā esmu gan es, gan mans dēls, gan viņa draugi,” pieredzē dalās Māris Matrevics, Dziesmusvētku virtuālā kora bass.

Dziesmusvētku virtuālā kora video veidojusi māksliniece Katrīna Neiburga, atšķirīgas vizualizācijas veidojot uz pieciem lielizmēra estrādes ekrāniem. Sadziedāšanās naktī, dziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” atskaņošanas laikā, uz vietas esošajiem dalībniekiem Mežaparka lielajā estrādē uz ekrāniem ierakstā pievienojās tie dziedātāji, kas balss spēlē “DzieDot” bija iedziedājuši šo vienu no latviešu mīlētākajām tautasdziesmām.

Plašāka informācija par spēli un tās lejupielādes iespējām savos viedtālruņos atrodama spēles mājaslapā www.dziedot.lv.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandināja no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio, Circle K Latvia, KPMG, Wess.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!