“Pieneņu Vīna” Evilena Protektore par visu laiku lielākajām džeza dīvām

Raksta attēls - “Pieneņu Vīna” Evilena Protektore par visu laiku lielākajām džeza dīvām Publicitātes foto

23.07.2016

Turpinot labu ļaužu vēl jo labāko muzikālo ieteikumu sēriju, piedāvājam novērtēt grupas “Pienēnu Vīns” vokālistes, kā arī Džeza dienas līdzorganizētājas Evilenas muzikālo izvēli.

Palūdzām Evilenu definēt, kuras tad varētu būt visu laiku lielākās džeza dīvas. Viņas atbilde bija – “easy”!

1. Ella Fitzgerald

Viņa mācēja nodziedāt visu. Gan ātrus skaņdarbus, gan lēnus, liriskus. Viss skan perfekti un viegli!

YouTube

2. Billie Holiday

Liriskākā dāma no visām. Viņas balss paliek kaut kur dvēseles dziļumos, jo Billija dzied ļoti izjusti. Tas gan nav nekāds brīnums, jo viņai bija diezgan skarbā dzīve.

YouTube

3. Annie Ross

Viena no slavenajām gaišādainajām džeza dziedātājam. Ļoti tehniska, bet ekspresīva. Vispazīstamākais skaņdarbs, ko viņa nodziedāja solo, bija "Twisted". Tajā Enija demonstrē ne tikai tehniku, bet arī aktiermākslu, apspēlējot tekstu.

YouTube

4. Anita O'Day

Vēl viena gaišādainā dziedātāja, svinga karaliene. Klausoties viņas ierakstus, nav iespējams nosēdēt uz vietas.

YouTube

5. Gretchen Parlato

Mūsdienu dziedātāja. Visi skaņdarbi, ko viņa izpilda, ir diezgan mierīgi. Grečena perfekti māk noturēties vienā skaļumā jebkura reģistra ietvaros, kas patiesībā ir nenormāli grūti – parādīt kaisli, nedziedot skaļāk. Ļoti ritmiski attīstīta dziedātāja.

YouTube

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!