Positivus iekļauts starp Top10 Eiropas vidējā izmēra festivāliem

Raksta attēls - Positivus iekļauts starp Top10 Eiropas vidējā izmēra festivāliem Positivus publicitātes foto

13.12.2016 / Parmuziku.lv

Desmitais Positivus festivāls, kurš pagājušajā vasarā norisinājās no 15. līdz 17. jūlijam Salacgrīvas Zvejnieku parkā, otro gadu pēc kārtas iekļauts European Festival Awards (EFA) Top 10 labāko vidējā izmēra festivālu sarakstā. Šo sarakstu katru gadu veido apmeklētāju balsojums un īpaša žūrija 35 industrijas ekspertu sastāvā. Tieši spraigās konkurences dēļ ir prieks, ka Positivus šogad pārstāv Baltiju prestižajā topā.

Šogad EFA tika gan iesniegts rekordliels festivālu skaits – 350 festivāli 7 kategorijās no 50 Eiropas valstīm, gan saņemts nebijis daudzums balsu apmeklētāju balsojumā – aptaujā piedalījās vairāk par 800 000 festivālu apmeklētājiem. Atrašanās šādā solīdā kompānijā ir liels prieks un gods īpaši tāpēc, ka grūti sacensties ar tiem resursiem, kurus festivāla saturam atļaujas tērēt lielākā daļa Eiropas festivālu. Tāpēc festivāla organizatori vēlas teikt lielu paldies ikvienam, kurš apmeklētāju aptaujā savu balsi atdeva par Positivus.

European Festival Awards norisinās jau kopš 2009. gada. Uzvarētājs nominācijā “Labākais vidējā izmēra festivāls” (Best Medium – Sized festival) tiek noteikts divās kārtās. Pirmajā kārtā, kura norisinājās no 3. līdz 31. oktobrim, festivālu apmeklētāji no visas Eiropas balsoja par, viņuprāt, labākajiem Eiropas festivāliem 7 kategorijās. Otrajā kārtā īpaši izveidota žūrijas komisija, kas sastāv no mūzikas industrijas profesionāļiem – gan festivālu promoteriem (rīkotājiem), mūzikas žurnālistiem un konferenču rīkotājiem starp 20 apmeklētāju novērtētākajiem festivāliem atlasīja TOP 10 un noteica uzvarētāju.

Kategorijas uzvarētājs tiks paziņots 2017. gada 11. janvārī Nīderlandes pilsētā Groningenā. Nominācijā “Labākais vidējā izmēra festivāls” izvirzīti arī tādi festivāli kā Off Festival Polijā, Melt! Festival Vācijā un Best Kept Secret Nīderlandē. Jāpiebilst, ka kā gada labākais headlaineris izvirzīts arī Igijs Pops (Iggy  Pop), kurš noslēdza 2016. gada Positivus festivālu.

Ar visām nominācijām un tajās izvirzītajiem festivāliem, māksliniekiem un industrijas profesionāļiem var iepazīties šeit.

Positivus festivāla galvenais partneris ir Latvijas vadošais tehnoloģiju uzņēmums Lattelecom, kas ar unikālo Positivus TV kanālu ļauj festivāla apmeklētājiem izjust festivāla īpašo gaisotni mēneša garumā, turklāt piedāvā arī citus tehnoloģiskos risinājumu festivāla teritorijā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!