Radio NABA aicina uz “Videogrāfija - Space Textures” Dzelzceļa vēstures muzejā

Raksta attēls - Radio NABA aicina uz “Videogrāfija - Space Textures” Dzelzceļa vēstures muzejā Publicitātes foto

05.09.2020

Sestdien, 5. septembrī, laikmetīgās mākslas foruma “Baltā nakts” ietvaros Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā norisināsies audiovizuālās mākslas notikums “Videogrāfija - Space Texures”, kas jau vairāk nekā desmit gadus drosmīgi atspoguļo video mākslas un mūzikas mijiedarbības spēku dažādās vietās un laikos.

Šogad audiovizuālā mākslas notikuma centrā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs, elektroniskā mūzika un vizuālas projekcijas, kuras veidos seši audiovizuāli, eksperimentālās mūzikas projekti. Pasākumā varēs vērot Ukrainas, Igaunijas un Latvijas vizuālās mākslas un audio mākslas  mākslinieku sadarbība uz vienas skatuves. Pasākumu organizē Latvijas radio 6 - LU Radio NABA, tiešraidi vērot un jaunumiem sekot līdzi varēs Radio NABA un “Space Texture” fecebook.com lapās.

Vakara māksliniecisko programmu atklās pašmāju māksliniece MARTA SmiLGA (Līga Smirnova) ar ritmisku, atmosfērisku skaņu ainavu. MARTA SmiLGA regulāri uzstājas Latvijā un Eiropā, kļuvusi arī par Eiropas novatoriskās mūzikas platformas SHAPE dalībnieci.

NIKOLAIENKO (Muscut, Ukraina/ Igaunija) - skaņu mākslinieka Dmytro Nikolaienko mūzikas projekts. Nikolaenko sadarbojas ar jaunajiem Austrumeiropas avangarda mūziķiem, kuri aizraujas ar skaļo elektroniku un jauno kosmisko-psihadēliju.

Ar jaunu muzikālo materiālu pie klausītājiem nāks projekts OTHALA - jauna elektro-akustiskās ambientās mūzikas grupa-trio, kuru veido Andrejs Eigus/ ex. Selffish (taustiņi, efekti, mikss), Alise Klimanska (flauta), Kaspars Kurdeko (perskusijas).

OIL TEXTURE (Ukraina/ Latvija) -  mediju mākslinieka Vitālija Lebukhorska eksperimentālās mūzikas projekts, kurā mijiedarbojas ambientā mūzika, lauka ieraksti, eksperimentālas skaņas un radiosakaru radītās skaņas.

Paplašinātā kino izrādi “Hypnos” jeb 16 un 8mm kino filmu, lenšu un lauka ierakstu paplašinātā un akustiskā tehnikā veidotu performanci piedāvās mākslinieki Ieva Balode un Maksims Šenteļevs/ Bērnu Rīts. “Hypnos” ir eksperimentāls, multimediāls strapžanru priekšnesums, kas guvis jau plašu rezonansi ārvalstīs.

Nakts dziļumā, šī pasākuma noslēgumā varēs dzirdēt multinstrumentālista Denisa Paškeviča elektroniskās mūzikas projektu TENKA. Tā apvieno džezu un moderno ritmisko mūziku, aizvedot klausītāju ceļojumu modulāro sintezatoru pasaulē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!