Radio NABA Top 100 triumfē Moby un Židrūns

Raksta attēls - Radio NABA Top 100 triumfē Moby un Židrūns Publicitātes foto

30.12.2016 / Parmuziku.lv

30. decembrī izskanēja Latvijas Radio 6 - LU Radio NABA 2016. gada aktuālāko jauno kompozīciju apkopojums „Top 100”. Pirmajā vietā mūziķis un dzīvnieku tiesību aktīvists Moby un The Void Pacific Choir ar kompozīciju “Are You Lost In The World Like Me?”. Savukārt godpilno trešo vietu topā ieņem pašmāju muzikālā apvienība “Židrūns” ar kompozīciju “Varat cerēt”.

Kopumā šogad Radio NABA klausītāji par gada dziesmu atzinuši ASV māklsinieka, dzīvnieku tiesību aktīvista Moby un The Void Pacific Choir kopozīciju “Are You Lost In The World Like Me?”. Topa otrajā vietā – māksliniece no Lielbritānijas – PJ Harvey ar kompozīciju “The Wheel”, toties topa godpilno trešo vietu ieņem pašmāju indie grupa “Židrūns” ar skaņdarbu “Varat cerēt”. Pirmajā desmitniekā ierindojas vēl arī tādas pašmāju kompozīcijas kā “Vienīgais ceļš” – Elizabete Balčus (6. vieta), “Pavasaris nāk” – Zig Zag (8. vieta) un “Princesīte” – UP (9. vieta) no albuma “Pretējības”. Labāko dziesmu simtniekā pārstāvētas dažādas valstis, tajā skaitā Zviedrija, Vācija, Francija, Čehija, Krievija, Baltkrievija, Kanāda, Jamaika, Dānija, Īrija, Japāna, ASV, Lielbritānija, u.c.

Ar Radio NABA klausītāju iecienītākajām kompozīcijām astoņu stundu garumā iepazīstināja radio instruktori Jānis Vuguls, Jānis Kazulis, Eduards Ozoliņš un Atis Žagars. 100 labāko dziesmu sarakstā iekļautas dziesmas, kas pabijušas radio NABA „Top 25” un „Top 10 LV” visa gada garumā. Abos radio NABA topos 2016. gada laikā kopā pabijušas 326 aktuālas kompozīcijas, no tām 30% ir Latvijas izpildītāju darbi. Šogad pirmo gadu tika organizēta prognožu spēle, kurā bija iespējams klausītājiem noteikt tās kompozīcijas, kas ierindosies pirmajās trijās vietās.

2015. gadā radio NABA klausītāju atzītākā ārvalstu mākslinieku dziesma bija Daughter – “Doing the Right Thing”, savukārt no Latvijas izpildītājiem - Zāle – “Mitago”.

Šī gada "Top 100" raidījuma ieraksts pieejams Radio NABA arhīvā. Iepriekšējo gadu „Top 100” saraksti atrodami sadaļā Top 100. Savukārt šī gada audio ieraksts atrodams naba.lsm.lv.

Latvijas radio 6 - Latvijas Universitātes radio NABA ir brīvā formāta programma, kas pirmo reizi FM viļņos izskanēja 2002. gada 1. decembrī. Tā tapa ar Latvijas Universitātes un Latvijas radio atbalstu kā atsevišķs Latvijas radio kanāls. Programma ir klausāma FM 95.8 un DAB+ Rīgā un tās apkārtnē, bet visur citur portālos naba.lv, naba.lsm.lv un mobilajās lietotnēs. Radio NABA ir atvērts medijs, kas atspoguļo kultūras, urbāni inteliģentās vides un alternatīvā dzīvesveida procesus un norises kvalitatīvā, dzīvā un dinamiskā veidā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!