Renārs Kaupers kopā ar “Knīpām un Knauķiem” izdod jaunu albumu bērniem

Raksta attēls - Renārs Kaupers kopā ar “Knīpām un Knauķiem” izdod jaunu albumu bērniem Publiciātes foto kolāža

06.05.2016 / Parmuziku.lv

7.maijā, iznāk albums ar 12 jaunām Renāra Kaupera dziesmām bērniem “Vienmēr dziedu es”, kuru pirmatskaņojums notiks sestdien un svētdien divos Knīpu un Knauķu jubilejas koncertos Kongresu namā Rīgā.

Pirms gada Renāru uzrunāja Knīpu un Knauķu vadītājas, sakot, ka strauji tuvojas brīdis, kad uz kolektīva jubilejas tortes būs jānopūš 45 svecītes, un, ka šajās svinībās ļoti prasītos pēc jaunām dziesmām, kuras visi kopā varētu uzdziedāt. Renārs piekrita aicinājumam un solīja darīt visu, kas vien būs viņa un mūzas spēkos.

Lielākā daļa bērnu dziesmu ir tapušas Prāta Vētras tūres autobusos un viesnīcās, lidostās un lidmašīnās. Dziesmu tekstu radīšanā Renārs visvairāk iedvesmojies no beļģu dzejnieka Morisa Karēma, kuru atdzejojusi Cecīlija Dinere, un ar kura dzejoļu krājumu “Saules ziedi” Renārs gandrīz vai nejauši iepazinās esot ciemos un palīdzot bērniem kārtot grāmatu plauktu.

Bez tam izmantoti arī latviešu dzejnieku Jāzepa Osmaņa, Māra Čaklā, Ojāra Vācieša un Ineses Zanderes mīļdarbi bērniem.

“Pirmā dziesma, kura pie manis atnāca, bija “Vienmēr dziedu es”, un es padomāju, ka tas arī varētu būt albuma nosaukums, jo, patiešām, cik nu es sevi atceros, vienmēr esmu dungojis, svilpojis vai dziedājis. Un tā kā Knīpas un Knauķi dzied jau 45 gadus, tad par viņu vienmēr dziedāšanu taču šaubu nav ne mazāko!”, komentē Renārs.

Ieraksts, kurā piedalījās vairāk kā 200 bērnu, noritēja pārsteidzoši nopietnā gaisotnē – darbs studijā  tika rūpīgi plānots un visi atbildīgi darbojās, lai albums taptu gatavs laikā.

“Ko nu vēl? Dziesmas ir diskā, dzejoļi - grāmatiņā un notis - mājaslapā ekase.lv. Lai visiem laba veselība un patīkama klausīšanās!”

Albums “Vienmēr dziedu es” no 9.maija pieejams tirdzniecības vietās visa Latvijā, internetā ekase.lv un iTunes. Dziesmu fonogrammas un notis līdzi dziedāšanai var lejuplādēt ekase.lv. Albumu izdevējs SIA “Prāta Vētras skaņu ierakstu kompānija”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!