Reperis OZOLS digitālā mūzikas izlasē apkopojis spilgtākos hip hop hitus

Raksta attēls - Reperis OZOLS digitālā mūzikas izlasē apkopojis spilgtākos hip hop hitus Publicitātes foto

20.07.2016 / Parmuziku.lv

Ieskandinot festivālu vasaru Latvijā, hip hop izpildītājs Ģirts Rozentāls jeb Ozols sastādījis digitālu hiphop mūzikas izlasi Urban Hits, kas pieejama Latvijas Mobilā Telefona (LMT) Spotify kanālā.

Ozols izlasē apkopojis zīmīgus hip hop žanra skaņdarbus, kas tapuši laika posmā no 1979. gada līdz pat 2016. gadam. Izlasē iekļautas gan tādu hip hop izpildītāju kā The Sugarhill Gang, Slick Rick un House of Pain dziesmas, gan arī deviņdesmito gadu spožāko hip hop mākslinieku, piemēram, Cypress Hill, 2pac, NAS, Jay Z un Busta Rhymes skaņdarbi. Savukārt pēdējās desmitgades noskaņas Urban Hits izlasē raksturo repa superzvaigžņu The Game, Meek Mill, Rick Ross, Kendrick Lamar un ASAP ROCKY hiti.

 Apkopotie skaņdarbi ir nozīmīgi žanra pieturpunkti ne tādēļ, ka tie savulaik ir iekarojuši radio topu virsotnes vai daži no tiem ir tikai subkultūrā atpazīti. Drīzāk šajā atskaņošanas sarakstā dzirdami izpildītāji un grupas, kas bijuši un vēl aizvien ir nozīmīgi žanra viedokļu līderi, atstājot būtisku ietekmi uz hip hop mūzikas attīstību,

stāsta izlases autors.

Tādas mūzikas straumēšanas vietnes kā Spotify ir mainījušas veidu, kā Latvijas iedzīvotāji pērk un klausās mūziku. Arvien biežāk mūzikas kompaktdisku un nelegāli lejuplādētu ierakstu vietā priekšroka tiek dota mūzikai, kas telefonā jebkurā vietā un laikā pieejama tiešsaistē. Dziesmu klāsts ir ļoti plašs, tādēļ mūzikas straumēšanas servisos jo īpaši populāras ir dziesmu izlases. LMT Spotify kanālā sekotājiem pieejamas vairākas izlases, kuras papildinās gan ikdienu, gan sirsnīgas kopā sanākšanas ar draugiem un tuviniekiem. Piemēram, LMT Spotify ballītes, ko gatavojis Toms Grēviņš, Māras Upmanes Holšteinas gatavotā Saulrieta dziesmu izlase un Klāsa Vāveres veidotā digitāla šūpuļdziesmu izlase Recent Lullabies.

Hip hop mūzikas izlasē Urban Hits iekļautas 24 kompozīcijas, kas, atspoguļojot mūsdienu urbānā laikmeta garu, ar savu enerģisko skanējumu priecēs klausītājus 1 stundas un 34 minūšu garumā.

Ozola izveidotā digitālā hip hop mūzikas izlase Urban Hits bez maksas pieejama šeit.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!