Rēzija Kalniņa kopā ar draugiem gatavo Ziemassvētku albumu "Meklētāja Roze"

Raksta attēls - Rēzija Kalniņa kopā ar draugiem gatavo Ziemassvētku albumu "Meklētāja Roze" Publicitātes foto

04.11.2016 / Parmuziku.lv

Koncertprogramma "Meklētāja Roze" no 12. decembra pieejama arī CD, savukārt no 13. decembra izskanēs koncertos visā Latvijā.

Aktrise un režisore Rēzija Kalniņa, kopā ar saviem draugiem un domubiedriem pērnajos Ziemassvētkos visā Latvijā koncertējot ar programmu „Meklētāja Roze”, kurā skanēja līdz šim nedzirdētas vai reti dzirdētas Imanta Kalniņa dziesmas ar latviešu dzejnieku Kārļa Skalbes, Veltas Tomas, Paulīnas Bārdas, Valdas Moras, Zinaīdas Lazdas, Kārļa Skalbes un Jāņa Poruka vārdiem, saņēma atzinīgus vārdus un uzslavas no komponista, kurš koncertu vēroja klātienē. Tādēļ šogad tika nolemts laist klajā skaistu un paliekošu CD, kurā iekļautas gan koncertos skanējušās dziesmas, gan jauni Imanta Kalniņa skaņdarbi. Jauno albumu, sākot ar 12. decembri, varēs iegādāties „Jāņa Rozes” grāmatnīcās, bet vēlāk – arī Latvijas pilsētu baznīcās un koncertzālēs notiekošajos koncertos.

Jāpiebilst, ka koncertprogrammu „Meklētāja Roze”, kuru klausītājiem piedāvās Rēzija Kalniņa, grupas „The Sound Poets” solists Jānis Aišpurs, Rēzijas vīrs un draugs – diriģents Ainārs Rubiķis, dziedātāja Ilze Dzenīte, kuru Rēzija dēvē par savu dvēseles māsu, Dailes teātra aktrise un Rēzijas skatuves krustbērns – Ilze Ķuzule-Skrastiņa un čelliste Undīne Balode, būs iespēja izbaudīt arī klātienē, sākot ar 13.decembri.

Par koncerta ideju Rēzija Kalniņa saka: „Kārļa Skalbes dzejolis „Ziemassvētku roze” sākas ar vārdiem „Meklētāja ceļš ir galā…”. Mēs visi, apzinoties vai nē, meklējam Laimi. Katram ir izpratne par to, kas ir Laime, bet Ziemassvētku vēsts ir tā, kura ir kā galamērķis un sākums ceļam vienlaikus. Arī mums ir svarīgi tāpat kā Austrumu gudrajiem, sekojot Bētlemes zvaigznei, atrast kūtiņu, kurā guļ bezpalīdzīgs un no cilvēces atkarīgs Dievs, kurš cilvēces dēļ sevi piesita krustā aiz mīlestības pret tiem, kuri krustā piesit Mīlestību. Meklētāja ceļš ir sākums. Un tikai tam, kurš klauvē, tiks atvērts; tam, kurš meklē – tam tiks atklāts. Var iet pa „ceļiem” vai „neceļiem”, bet galvenais ir meklēt šo Kristus rozi zem sava cilvēcīguma sniega, kurā Dvēsele kā līgava gaida savu līgavaini – Pestītāju -, kurš, izlejot savas asinis, mūs katru – ticīgo vai neticīgo – ietver savā mīlestības spārnu vēdā un paceļ no sava ego dubļiem.”

„Man Ziemassvētki nozīmē atgriešanos pie sevis, pie tuvajiem, pie Dieva. Tas ir, kā atgriezties mājās, kur tevi gaida. Tā ir iespēja piepildīties vai ļaut, lai tevi piepilda. Sasildīties, lai pēc tam varētu sildīt citus,” atklāj aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa, atzīstot – piedalīšanās šajos Ziemassvētku koncertos viņai nozīmē brīnišķīgu un gaišu cilvēku kompāniju, iespēju būt skaistajās Latvijas baznīcās, un iespēju darīt priecīgus citus cilvēkus.

Savukārt grupas „The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs pauž:

Šajā gadsimtā, apstāšanās un ļaušanās brīdim ir kļuvusi par lielu greznību. Laika taupīšana un nerimstoši joņojošais dzīves temps kļuvis par mūsu pasaules galveno izvēli. Bet tā tam nav jābūt! Visam ir SAVS LAIKS. Laiks triekties uz priekšu un laiks stāties, ļauties mieram. Laiks runāt un laiks ieklausīties. Klausies, ieklausies un ļaujies!

 Māksliniekiem koncertos tērpi būs no Amoralle svētku kolekcijas, kas radīta par godu Ziemassvētku koncertiem „Meklētāja Roze” – dabīgā zīda svārki, kleitas un barokāla griezuma žaketes kombinācijā ar satīna kaklarotām un mežģīņu cimdiem brīnumainas aizmiršanās sajūtas uzburšanai.

PROGRAMMAS „MEKLĒTĀJA ROZE” KONCERTI NOTIKS:

 • 13.decembrī plkst. 19:00 SALACGRĪVAS KULTŪRAS NAMĀ
 • 14.decembrī plkst. 19:00 BAUSKAS SVĒTĀ GARA BAZNĪCĀ
 • 17.decembrī plkst. 19:00 KULDĪGAS SV. ANNAS BAZNĪCĀ
 • 18.decembrī plkst. 14:00 GULBENES EV.LUT. BAZNĪCĀ
 • 18.decembrī plkst. 19:00 VIDZEMES KONCERTZĀLĒ „CĒSIS”
 • 19.decembrī plkst. 19:00 TALSU EV. LUT. BAZNĪCĀ
 • 20.decembrī plkst. 19:00 DOBELES EV. LUT. BAZNĪCĀ
 • 21.decembrī plkst. 19:00 TUKUMA SV.TRĪSVIENĪBAS EV.LUT. BAZNĪCĀ
 • 25.decembrī plkst. 14:00 ĶEKAKAVAS KULTŪRAS NAMĀ
 • 25.decembrī plkst. 19:00 JAUNAJĀ SV. ĢERTRŪDES BAZNĪCĀ RĪGĀ
 • 28.decembrī plkst. 19:00 SALDUS SV. JĀŅA EV. LUT. BAZNĪCĀ
 • 29.decembrī plkst. 19:00 KRUSTPILS KATOĻU BAZNĪCĀ
 • 30.decembrī plkst. 15:00 BALTEZERA BAZNĪCĀ
 • 30.decembrī plkst. 19:00 IKŠĶILES SV. MEINARDA LUTERĀŅU BAZNĪCĀ

 

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!