"Riga Symphony" žūrijā konkursantus vērtēs arī Olga Rajecka, Normunds Rutulis un Viktors Ritovs

Raksta attēls - "Riga Symphony" žūrijā konkursantus vērtēs arī Olga Rajecka, Normunds Rutulis un Viktors Ritovs

17.11.2016 / Parmuziku.lv

No 2. līdz 6.decembrim Rīgā norisināsies festivāls „Riga Symphony”, kas šogad svin piecu gadu jubileju, un kura ietvaros notiks arī profesionāls vokālistu konkurss, kurā piedalīsies talantīgi un pieredzējuši solisti – vairāk nekā 200 dalībnieku no 22 valstīm.

Jauno talantu sniegumu visas festivāla dienas vērtēs 30 profesionāļi – komponisti, producenti un vokālie pedagogi – no vairāk nekā 24 valstīm, izvēloties konkursa finālistus, kurus būs iespējams dzirdēt 5.decembrī Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notiekošajā Labdarības Galā koncertā.

Kā norāda festivāla producente Irēna Emilia Švilpe, tieši šā vakara koncertā sešus labākos konkursa finālistus vērtēs īpaša un patiešām profesionāla žūrija: leģendārā latviešu dziedātāja un grupas „Turaidas Roze” soliste Olga Rajecka; dziedātājs un skaistās balss īpašnieks Normunds Rutulis; pianists un vairāku muzikālo projektu dalībnieks Viktors Ritovs; tāpat žūrijas darbā iesaistīsies azerbaidžāņu dziedātājs, aktieris, diplomāts un politiķis Polads Bülbüloğlu; festivāla „Slāvu bazārs” prezidents Aleksandrs Sidarenko (Baltkrievija) un Elena Pindžojana (Pindzhoyan; Krievija) – Krievijas populārākās vokālās studijas „Ņeposedi” (“Непоседы”) mākslinieciskā vadītāja un direktore. Koncertā uzstāsies labākie vokālisti no visas pasaules, savukārt festivāla Grand Prix pretendenti cīnīsies par festivāla galveno balvu (1000 EUR).

Paredzams, ka režisores Lienes Greifānes režisētajā koncertā Folkloras (jeb Tautasdziesmas) nomināciju atklās horeogrāfa Agra Daņiļeviča veidotā deju uzveduma „No zobena saule lēca” fragmenti viņa deju studijas audzēkņu izpildījumā.

Plānots, ka festivāla Galā koncertu apmeklēs arī komponists Raimonds Pauls, jo šogad konkursā, atzīmējot viņa 80 gadu jubileju, ir izveidota nominācija „Maestro Raimonda Paula dziesma”. Atgādināsim, ka konkursanti startēs šādās nominācijās: „Vispasaules hīts”, „Tautasdziesma”, „Džezs”, „Autordziesma”, „Akadēmiskais vokāls” un jau minētā – „Maestro Raimonda Paula dziesma”. Jāpiebilst, ka konkursa dalībnieki un organizatori jau ir tikušies ar Maestro un uzdāvinājuši viņam CD, kurā apkopotas viņa dziesmas kazahu, latviešu, itāļu, zviedru, bulgāru u.c. valodās.

Atgādināsim, ka neilgi pēc pirmā festivāla Riga Symphony 2012.gadā tā organizatori ir saņēmuši neskaitāmas pozitīvas atsauksmes – gan no kolēģiem, sadarbības partneriem un Rīgas pilsētas vadības, gan no ārzemju delegāciju oficiālajiem pārstāvjiem Latvijā un ārzemju vies-organizāciju vadības (ieskaitot Lielbritānijas PRS for Music Foundation un no WAFA – World Association of Festivals and Artists prezidenta). Tā kā Riga Symphony jau vairākus gadus ir WAFA loceklis, šogad WAFA biedru saiets tiks organizēts Rīgā, festivāla Riga Symphony ietvaros.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!