“Rīgas A Cappella festivāls” piedāvā unikālas balsis un novatoriskus sadarbības projektus

Raksta attēls - “Rīgas A Cappella festivāls” piedāvā unikālas balsis un novatoriskus sadarbības projektus Attēlā koris "Balsis" un Ints Teterovskis, publicitātes foto

18.10.2016 / Parmuziku.lv

Ceturtais “Rīgas A Cappella festivāls” norisināsies no 21. līdz 23.oktobrim un piedāvās īpaši veidotus koncertus ar Latvijas un pasaules spilgtākajiem izpildītājiem. Šī gada festivāla programmā būs vairāki nozīmīgi viesi ar unikāliem un novatoriskiem mūzikas projektiem.

Brīnumainās balsis

A Cappella mūzika ir brīnums, ko cilvēki rada ar savām balsīm, un enerģija, kas nāk līdzi šai mūzikai, vienmēr uzrunā ļoti spilgti. Mūzikā mūsdienās a cappella terminu lieto, lai apzīmētu daudzbalsīgu dziedāšanu bez instrumentālā pavadījuma.

Daļa arī no mūsu tradīcijas

A Cappella dziedāšana ir viena no latviskās identitātes zīmēm, kas tiek turpināta arī mūsdienu mūzikas jaunrades meklējumos. A cappella muzicēšanas tradīcija ir Latviešu Dziesmu svētku kustības pamatā

Inovatori “Postyr”

Festivālā viesosies inovatīvā vokālā grupa “Postyr” no Dānijas, kura izzina, pārbauda un paplašina vokālās mūzikas robežas. Cilvēka balsu saspēle ar elektroniskajiem ritmiem padarījusi "Postyr" par starptautiski pieprasītu a cappella grupu visā pasaulē. “Postyr” uzstāsies Festivāla atklāšanas koncertā 21. oktobrī koncertzālē “Palladium”.

“The Real Group”

Festivālā uzstāsies viena no vadošām vokālām grupām pasaulē -“The Real Group”. Grupas kontā ir 20 ierakstīti albumi un vairāki tūkstoši koncertu visā pasaulē. “The Real Group” savā mūzikā apvieno profesionālu perfekciju ar dzīvām, personiskām emocijām.

Mūsu Jānis Strazdiņš

Kopš 2015. gada “The Real Group” dalībnieks ir latvietis Jānis Strazdiņš (foto, pirmais no kreisās), kuru pazīstam kā grupas "Cosmos" dalībnieku. “The Real Group” koncerts notiks 22.oktobrī koncertzālē “Palladium”.

Mūsu Jānis Strazdiņš

“Kamēr…” un diriģents Jānis Liepiņš

Festivāla noslēgumā 23.oktobrī Reformātu baznīcā uzstāsies izcilais jauniešu koris “Kamēr…” un diriģents Jānis Liepiņš. Koris “Kamēr…” savu īpašo skanējumu ieguvis, gadiem izkopjot sev raksturīgo muzicēšanas veidu un izteiksmes līdzekļus, kur vienlīdz svarīga ir emocionālā pašatdeve, tā arī visstingrākie kritēriji izpildījuma vokālajai kvalitātei. To raksturo arī kora nosaukumā iekodētā daudzpunkte – kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams un sasniedzams.

Jauniešu kora "Balsis" un DJ Monsta īpašā programma

21. oktobra koncertā jauniešu koris “Balsis” kopā ar DJ Monstu piedāvās īpaši veidotu programmu. Šogad koris “Balsis” atzīmē 30. jubileju. Kora vadītājs Ints Teterovskis ir viens no spilgtākiem Latvijas diriģentiem un koru kustības līderiem.

Jauniešu kora "Balsis" un DJ Monsta īpašā programma

“Anima Solla”

“Rīgas A Cappella festivālu” atklās viena no labākajām Latvijas vokālām grupām “Anima Solla”. Visas sešas grupas meitenes ir daiļas, atraktīvas un viņu koncerti sniedz ne tikai skanisku, bet arī vizuālu prieku.

 “Anima Solla”

Kopdziedāšana ar koncerta publiku

Pirmo reizi Festivālā notiks Sing-Along vai kopdziedāšana ar koncerta publiku. Atklāšanas koncerta noslēgumā ar R.Sējāna skaņdarbu “Vindo” un G.F.Hendeļa kora “Alleluja” publikas daudzbalsīgu kopdziedāšanu iesildīs lielo kopdziedāšanas jeb Sing Along uznācienu Latvijā, kas notiks 18. decembrī  Rīgas Domā.

Biļetes un “Rīgas A Cappella festivāls” kartes var iegādāties “Biļešu serviss” kasēs. Vairāk informācijas par festivālu http://www.rigasacappellafestivals.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!