Šajā nedēļas nogalē aicina uz festivālu “Dziesminieku dienas Sēlijā” klātienē un tiešsaistē

Raksta attēls - Šajā nedēļas nogalē aicina uz festivālu “Dziesminieku dienas Sēlijā”  klātienē un tiešsaistē

20.08.2020

Šī gada lielākais dziesminieku notikums, kurā pulcēsies dalībnieki no visas Latvijas, norisināsies vēsturiskajā Sēlijas novadā. Jau šajā nedēļas nogalē, 21. un 22. augustā, dziesminieki, dzejnieki, rakstnieki un mākslinieki sadziedāsies Jaunjelgavas novadā: Secē, Daudzevā, Staburagā, Sunākstē un Jaunjelgavā, kur notiks latviešu dziesminieku festivāls “Dziesminieku dienas Sēlijā”.

No astoņiem koncertiem, kurs varēs klausīties klātienē, četrus varēs vērot arī tiešsaistē, pateicoties vietnei www.bezrindas.lv.

Festivāls tiks atklāts piektdienas, 21. augusta, pēcpusdienā pulksten 16.00 ar Seces ģitāristu un Austrasbērnu sadraudzības koncertu Seces kultūras namā. Šis koncerts, kurā pulcēsies vairāki desmiti ģitāristu, baudāms klātienē bez ieejas maksas. Festivāla turpinājumā pulksten 19.00 gan klātienē, gan arī interneta tiešsaistē būs vērojams dziesminieka Kārļa Kazāka dziesmu ugunskurs Daudzeses pagasta Daudzevas tirgus laukumā. Klātienē ieeja bez maksas, piekļuve interneta tiešraidei par ziedojumiem 3 – 15 EUR apmērā (pēc izvēles).

Sestdiena, 22. augusts, būs ļoti bagātīga un muzikāli daudzveidīga diena, pasākumiem norisinoties četrās vietās: Staburagā, Sunākstē, Jaunjelgavā un uz kuģīša Daugavā.

Dienas viducī, pulksten 12.00, Staburagā, Vīgantes parka estrādē notiks multimākslinieka Valda Atāla, ģitāristes Ilzes Gruntes un dziesminieces Silvijas Silavas tikšanās ar Sēlijas māksliniekiem, mūziķiem un dzejniekiem. Pasākums baudāms klātienē bez ieejas maksas. No 14.00 līdz 17.00 Vīgantes parkā būs pieejamas ekskursijas gida pavadībā, kā arī izbraucieni ar kuģīti “Vīgante”, zivju degustācija un pikniks. Interesenti varēs apskatīt Sēlijas mākslinieku plenēra izstādi Staburaga saieta namā.

Savukārt pulksten 17.00 Sunākstes parka estrādē klausītājus klātienē pulcēs leģendārais dziesminieks Haralds Sīmanis, kurš muzicēs kopā ar izcilo ģitāristi Ilzi Grunti un etnomuzikoloģi Zani Šmiti. Ieeja bez maksas.

Liela dziesminieku rosība sestdien gaidāma Jaunjelgavā. Vispirms pulksten 13.00 teju izredzētam klausītāju lokam (ļoti ierobežotam cilvēku skaitam) uz kuģīša “Balta kaza” Daugavā muzicēs dziesminiece Anta Eņģele, izdziedot senas jūrnieku balādes un citas upes izbraukumam atbilstošas dziesmas. Koncerts baudāms klātienē par ieejas maksu: 5 EUR.

Pulksten 14.00 skanēt sāks Jaunjelgavas kultūras nama mājīgais pagalms. Tur gan klātienē, gan interneta video tiešraidē ikviens varēs vērot un vērtēt gan Jaunradīto dziesmu koncertu jeb dziesminieku konkursa “Tīrradnis” finālu, gan arī pulksten 16.00 Austrasbērnu koncertu, kurā vairāk kā 20 ģitāristu kopkorī skanēs iemīļotas Imanta Kalniņa un Austrasbērnu radītas melodijas. Klātienē katrā koncertā ieejas maksa: 3 EUR, savukārt piekļuve interneta tiešraidei par ziedojumiem 3 – 15 EUR apmērā (pēc izvēles).

Festivāla noslēgumā, sestdien, pulksten 19.00, Jaunjelgavas Liepu parkā un tiešsaistē izskanēs vērienīgs “Latvijas dziesminieku lielkoncerts”, kurā uzstāsies Austrasbērnu kopkoris, Arnis Miltiņš un Laima Miltiņa, Silvija Silava, Arnis Čakstiņš, Anta Eņģele, Uldis Ozols, Kārlis Kazāks, Ēriks Loks, Silvestrs Sīlis, Āris, Sandra un Gustavs Ziemeļi, Haralds Sīmanis, Ilze Grunte, Zane Šmite, Valdis Atāls, Arnolds Kārklis, kā arī dzejas mākslas pārstāvji – Jana Egle un Valdis Vilcāns. Koncertu vadīs Valdis Atāls. Klātienē ieejas maksa 3 EUR, piekļuve interneta tiešraidei par ziedojumiem 3 – 15 EUR apmērā (pēc izvēles).

Biļetes uz maksas koncertiem klātienē un tiešsaistē iegādājamas vietnē www.bezrindas.lv.

Festivāls tiks fotografēts un filmēts, video un foto materiāli tiks izmantoti festivāla un Austras biedrības publicitātei un video translācijai tiešsaistē. Rīkotāji aicina pulcēties atbildīgi, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus pandēmijas dēļ.

Festivālu rīko “Austras biedrība”, Jaunjelgavas novada dome un kultūras nams, Seces pagasta padome un kultūras nams, Daudzeses pagasta padome un saieta nams, Staburaga pagasta padome un saieta nams, Sunākstes pagasta padome un saieta nams. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, A/S “Latvijas Valsts meži”, Zemgales plānošanas reģions, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Jaunjelgavas tūrisma informācijas centrs, biedrības “Radi”, “Prast”, kuģītis “Balta kaza” un citi.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!