“Skyforger” Pētera pirmais instruments bija trompete

Raksta attēls - “Skyforger” Pētera pirmais instruments bija trompete Publicitātes foto

23.08.2016

Turpinot jauno mini-anketu sēriju, noskaidrojām, ka populārākās latvju pagānmetāla apvienības “Skyforger” līdera Pētera Kvetkovska pirmais instruments nebūt nebija ģitāra.

Trompetes skaņu pavadībā uzzinājām, ka pirmā Pētera plate kolekcijā bija vecie labie “bītli”, tautai no “Skyforger” repertuāra vislabāk tīk “Migla migla rasa rasa”, Madonna var iet ieskrieties, bet popmūzikai noteikti ir jāmainās.

Kad pirmoreiz paņēmi rokās kādu mūzikas instrumentu un kas tad notika?

Sen, jau skolas laikā, kādā 7.-8. klasē (ap 1987. gadu) un tā bija trompete. Tas bija skolas orķestrī, tur sākumā parādīja, kā vajag, un man laikam viss sanāca, cik atceros, tāpēc jau pieņēma. Atceros, ka pirms vispār iedeva trompeti rokās, kādu laiku vajadzēja ar iemuti trenēties to iepūšanas māku.

Kurš bija pirmais mūzikas ieraksts, kas tika iegādāts par savu naudu, un kāpēc tieši tas?

Kaut kāda “The Beatles” plate, “A Hard Day’s Night” laikam. Neko citu krutāku toreiz no ārzemju ierakstiem te nevarēja parastā mūzikas veikalā dabūt!

Kurš ir tavs labākais skaņdarbs un kā tas tapa?

Nezinu godīgi sakot, bet, pēc publikas atsauksmes, spriežot noteikti „Migla migla rasa rasa”. Tapa mājās, pa gabaliņiem liekot kopā uz akustiskās ģitāras, kaut kad apmēram ap 2000. gadu.

Ko tu atbildētu, ja sadarboties piedāvātu Madonna un jautātu, kā jūs varētu kopā brīvi izpausties?

Atteiktos, protams, no tādas sadarbības, ha-ha!

Kas ar mūziku notiks nākotnē?

Kaut kam ir jāmainās, tikai nezinu, kam un kā. Katrā ziņā vecais labais roks un pops jau sāk dzīvot savus pēdējos laikus, notiek nemitīga visa vecā atspēlēšana, tāpēc noteikti agrāk vai vēlāk radīsies kaut kas pavisam jauns un citādāks, nu, tā tam loģiski vajadzētu būt.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!