Skyforger publisko videoklipu dziesmai Melnās buras un dodas koncerttūrē

Raksta attēls - Skyforger publisko videoklipu dziesmai Melnās buras un dodas koncerttūrē Publicitātes foto

31.08.2015

Smagās mūzikas grupa Skyforger publisko videoklipu dziesmai Melnās buras, kura stāsta par bargajiem mēra epidēmijas laikiem 18. gadsimtā prūšu apdzīvotajās zemēs.

Melnās buras klausītāju aizved Lielā Ziemeļu kara laikos (1700-1721), kad daudzviet Eiropā uzplaiksnīja mēra epidēmija. Mēris jeb kā toreiz to sauca Melnā  nāve, tika ievazāts no Centrālāzijas caur Konstantinopoli Polijā un sekoja pa pēdām Zviedru armijai.

Tagad prūšu tauta un valoda ir izzudusi un viņu zemes ieņēmuši svešinieki, tomēr ir saglabājušies daudzi senraksti, senlietas, teikas un nostāsti, kas vēsta par prūšu dzīvesveidu un ticējumiem, tēvzemes mīlestību un kara māku, kā arī ilgstošo un sīksto pretošanos visai kristīgajai Eiropai 13. gadsimtā.

Par to visu 12 dziesmās vēsta Skyforger jaunais albums Senprūsija, kuru izdevusi vietējā izdevniecība Thunderforge Records. Interesanti, ka albumā var dzirdēt visas trīs baltu valodas – latviešu, lietuviešu un prūšu.

Klipa režisore - Kristīne Neikena, operatori - Mārtiņš Eglītis un Tomass Beķeris, grims - Elza Bukuma, Linda Rozenblate, Lelde Grāve. Īpašs paldies Vitai Uburģei un Filipam Bataragam.

Oktobrī grupa dosies albuma Senprūsija atbalsta tūrē pa Poliju, Vāciju, Šveici un Austriju. Latvijā grupu varēs skatīt 11. novembra koncertā Rīgā, pie Okupācijas muzeja.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!