Šovasar mūzikas pasākumus plāno apmeklēt 28% Latvijas iedzīvotāju

Raksta attēls - Šovasar mūzikas pasākumus plāno apmeklēt 28% Latvijas iedzīvotāju Publicitātes foto

05.07.2018 / Parmuziku.lv

Pēc Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) sociālā pētījuma “Mūzikas patēriņa indekss” datiem vairums Latvijas iedzīvotāju plāno doties uz tādiem tradīcijām bagātiem festivāliem kā “Positivus”, “Summer Sound” un Bauskas Kantrimūzikas festivāls.

Aptaujājot ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 65 gadiem, noskaidrojās, ka šogad 6% respondentu plāno doties uz “Positivus”, 5% uz “Summer Sound”, 5% uz Bauskas Kantrimūzikas festivālu, 4% uz “Laba Daba”, 3% uz Laima Rendez Vous Jūrmala, bet vēl 3% uz Rīgas Ritmiem. 9% respondentu plāno apmeklēt citus festivālus vai koncertus – piemēram, Dziesmu un deju svētkus, “Bauska TASTE” vai Prāta Vētras koncertu.

Lielākā daļa (71%) iedzīvotāju norādījuši, ka šovasar neplāno apmeklēt festivālus/mūzikas pasākumus. 1% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

“Arī šogad gandrīz trešdaļa Latvijas iedzīvotāju plāno apmeklēt kādu mūzikas festivālu. Iemesls tam, ka 71% neplāno apmeklēt mūzikas pasākumus, vadoties pēc pētījumā gūtajiem datiem, varētu būt piedāvātā repertuāra neatbilstība iedzīvotāju muzikālajai gaumei. Proti, 59% respondentu norādījuši, ka izvēloties mūzikas pasākumu vai festivālu, lēmuma pieņemšanā lielu lomu spēlē piedāvātais repertuārs. Tāpat arī savu lomu spēlē iedzīvotāju gatavība maksāt par mūzikas pasākumiem – 39% respondentu mūzikas pasākumu izvēlē  kā izšķirošu norādījuši biļetes cenu. 31 līdz 50 eiro, kas ir standarta koncerta cena, gatavi maksāt tikai ceturtdaļa iedzīvotāju,” komentē biedrības LaIPA izpilddirektore Liena Grīna.

Par “LaIPA Mūzikas patēriņa indeksu”

Pētījumu “LaIPA Mūzikas patēriņa indekss” ik ceturksni veido Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība, sadarbībā ar pētījumu kompāniju “Kantar TNS” aptaujājot ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18-55 gadiem. Tajā tiek pētīts Latvijas iedzīvotāju mūzikas patēriņš, iedzīvotāju attieksme pret mūzikas izmantošanas tiesiskajiem aspektiem un mūzikas ietekme uz iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Pētījuma jautājumi ir sadalīti divās daļās – regulārie jautājumi, kas attiecas uz iedzīvotāju mūzikas patēriņu un viedokli par mūzikas radītāju tiesību ievērošanu, un mainīgā jautājumu daļa, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības attieksmi pret aktuālajiem notikumiem mūzikas nozarē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!