Festivāla “Laima Vaikule Jūrmala Rendez Vous” pirmā koncertu diena noslēdzas ar kājās stāvošas publikas ovācijām

Raksta attēls - Festivāla “Laima Vaikule Jūrmala Rendez Vous” pirmā koncertu diena noslēdzas ar kājās stāvošas publikas ovācijām Foto: Jānis Spigovskis

06.07.2016 / Parmuziku.lv

Vakar, 5.jūlijā Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, tika atklāta starptautiskā festivāla “Laima Vaikule Jūrmala Randez Vous” pirmā diena. Pirmais koncerts notika latviešu un krievu valodās, uzstājoties tādiem iemīļotiem pašmāju mūziķiem kā Intars Busulis, Jānis Stībelis, Marija Naumova, Olga Rajecka, Lauris Reiniks un grupa Musiqq, ko ar Laimu saista skatuves sadarbība vai radošas simpātijas, kā arī Jeļena Vaenga, grupa Serebro, Kristīne Orbakaite. Pirmās dienas koncerts noslēdzās ar kājās stāvošas publikas ovācijām, visiem kopā izpildot Raimonda Paula himnu Latvijai - dziesmu “Teic, kur zeme tā”.

Koncerts parādīja latviešu mākslinieku sagatavotību un profesionalitāti, spējot dalīt skatuvi ar starptautiska mēroga zvaigznēm un sniegt tikpat augstas klases priekšnesumus kā vairāk pieredzējuši mūziķi. Šis koncerts bija izaicinājums arī Laimai Vaikulei, ļaujot atklāties jaunos un vēl nepieredzētos veidos. Piemēram, duetā ar grupu Musiqq Laima izmēģināja repošanu, iejūtoties hip hop mākslinieces ampluā. 

Festivāla organizatori vēlas īpaši izcelt pavadošo orķestri. Ir ieguldīts liels darbs, lai ikvienu no festivāla māksliniekiem pavadītu dzīvā mūzika, ko veido orķestris vairāk nekā divdesmit cilvēku sastāvā. Operdziedātājas Hiblas Gerzmavas menedžere, kas arī apmeklējusi vakardienas koncertu, uzteica orķestri sakot, ka “ikviens var atbraukt un dziedāt”. Katram mūziķim ir sagatavotas īpašas, balsij pielāgotas dziesmu aranžijas. “Laima Vaikule Jūrmala Rendez Vous” festivāls izceļas ne tikai ar plašo mākslinieku programmu, bet arī ar dzīvo skaņu, radot neaizmirstamu kopā muzicēšanas sajūtu.

Augstāko komplimentu latviešu mūzikas programmai izteikusi operdziedātāja Hibla Gerzmava. Klausoties koncertu, dziedātāja atzinusi, ka latviešu valoda ir ļoti muzikāla un izteica cerību, ka labprāt ne tikai piedalītos “Laima Vaikule Jūrmala Rendez Vous” festivālā nākamgad, bet arī vēloties iemācīties un izpildīt dziesmu latviešu valodā.

Festivāla galvenā producente Elita Mīlgrāve norāda, ka vēl nav iespējams novērtēt iespējas, ko šis festivāls var dot Latvijas un ārzemju jaunajiem māksliniekiem, kas tajā piedalās. Festivāls ne tikai pulcē pasaules klases māksliniekus, parādot tos labākajā gaismā, bet jaunajiem māksliniekiem tas var kalpot kā atspēriena punkts globālā mērogā. Festivāls dažādās valstīs tiek translēts vairāk nekā 100 miljonus lielai auditorijai, tādējādi latviešu mūziķi ir redzami visā pasaulē – no Amerikas Savienotajām Valstīm līdz pat Austrālijai. Vienmēr pastāv iespēja, ka kāds tiešraidē redzēts vietējais mākslinieks vēlāk tiek uzaicināts koncertēt ārzemēs vai tiek piedāvātas kādas sadarbības iespējas, paverot māksliniekiem plašus mākslinieciskās izaugsmes apvāršņus. 

Šovakar, festivāla otrajā dienā, uz skatuves kopā ar Laimu Vaikuli kāps tādas estrādes zvaigznes kā Grigorijs Ļepss, Verka Serdjučka, Sergejs Mazajevs, Potap i Nastja, grupa VIA Gra, EMIN, Aleksandrs Buinovs un Vremja i Steklo. Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties Biļešu serviss kasēs un internetā.

Vairāk par festivālu un māksliniekiem: https://www.jurmalarandevu.lv/

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!