"Sundays Blues Festival" uzstāsies "Kat Baloun Blues Band"

Raksta attēls - "Sundays Blues Festival" uzstāsies "Kat Baloun Blues Band" Publicitātes foto

13.11.2018 / Parmuziku.lv

Kvalitatīvā un neparastā blūza koncertsērija "Sundays Blues Festival" klausītāju lielās intereses dēļ no Latvijas 1. Rokkafejnīcas pārcēlusies uz plašākām telpām Mazajā ģildē, Amatu ielā 5. Tur savukārt darbību uzsācis "Riga Jazz Club", kas ir "Pashkevich Jazz Club" jaunais nosaukums. 23. novembrī Mazajā ģildē notiks blūza koncertsērijas pasākums, kurā uzstāsies kolorītā amerikāņu blūza lēdija Kat Baloun ar grupu.

320 koncerti gadā pamatoti radījuši situāciju, kad vecās "Pashkevich Jazz Club" kluba telpas ir palikušas pārāk šauras, tādēļ "Riga Jazz Club" turpina iesāktās tradīcijas, piedāvājot Mazajā ģildē koncertus plašākai auditorijai. Tajā skaitā arī blūza koncertsērijas pasākumus.

Amerikāņu mutes harmoniku spēlētāja un dziedātāja Kat Baloun pērn jau uzstājās šīs koncertsērijas ietvaros, toreiz saspēlējoties ar itāliešu ģitāristu un dziedātāju Stefano Ronchi. Šī uzstāšanās radīja tik pozitīvu atsauksmju vilni, ka Keta ar lielu prieku uz Rīgu brauc atkal un šoreiz saspēlēsies ar diviem izciliem somu blūzmeņiem - ģitāristu Jonne "Boy Bonner" Kulluvaara un basistu Jaska Prepula, kā arī pašmāju bungu spēles meistaru Arti Orubu.

Kat Baloun dzīvē mūzika bijusi apkārt vienmēr. Viņa dzimusi mūziķu ģimenē Teksasā, uzaugusi Ohaio, dzīvojusi saulainajā Kalifornijā un tagad par mājām sauc arī Vācijas galvaspilsētu Berlīni. Mutes harmoniku spēli Keta sāka mācīties 13 gadu vecumā, kad jau bija apguvusi klavieru un vijoļspēles pamatus. Dziedāt uz skatuves viņa gan sāka tikai 35 gadu vecumā kā Kalifornijas grupas “Elmer Lee Thomas Delta Acoustic Band” dalībniece. Vācijā zināmākais viņas muzikālais projekts ir duets ar jaunzēlandiešu dziedātāju un ģitāristi Hattie St. John – “Ladies First". Panākumus guvusi arī ar vietējo dziedātāju un pianisti Nina T. Davis dibinātā apvienība “The Alleycats”.

Gan sadarbības projektos, gan individuāli 60 gadu slieksnim pārkāpusī Kat Baloun joprojām dod priekšroku folkblūzam jeb blūza saknēm. Tas noteikti ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ viņa kļuvusi par leģendārās mutes harmoniku kompānijas “Hohner” atbalstītu mākslinieci.

Jau kopš 2010. gada Kat Baloun uzskatāma par savējo arī uz Somijas blūza skatuves, jo daudz uzstājusies kopā ar tur labi zināmā ģitārista, mutes harmoniku spēlētāja un dziedātāja Tomi Leino trio. No šā sastāva ir arī basists Jaska Prepula, kurš kopā ar Ketu uzstāsies Rīgā. Viņš ir pārliecināts blūzmenis jau 30 gadus un sastrādājies ar daudziem starptautiski zināmiem žanra māksliniekiem, ieskaitot amerikāņu mutes harmoniku spēlētāju un dziedātāju James Harman, amerikāņu pianistu un dziedātāju Barrelhouse Chuck un arīdzan amerikāņu ģitāristu, mutes harmoniku spēlētāju un dziedātāju Louisiana Red.

Viņa tautietis Jonne "Boy Bonner" Kulluvaara savukārt ir viens no aizņemtākajiem blūza ģitāristiem visā Somijā. Arī viņa skatuves pieredze mērāma jau vairāk kā 30 gadu periodā, kas nozīmē saspēlēšanos gan ar slavenākajiem somu blūzmeņiem, gan ar ārzemju zvaigznēm. Tajā skaitā ar amerikāņu dziedātājiem Tad Robinson un Mud Morganfield, kā arī ar amerikāņu ģitāristu Bobby Radcliff un vēl daudziem citiem.

Šiem vīriem koncertā Rīgā pievienosies viens no šobrīd pieprasītākajiem Latvijas bungu vīriem Artis Orubs, kurš muzicē kopā ar ļoti dažādu žanru māksliniekiem, ieskaitot psihedēliskā roka apvienību "Spāre" un postfolka grupu "Jaunais Jāņu orķestris".

Pasākumu vadīs Raitis Zapackis. Pirms koncerta, pulksten 18, Kat Baloun sniegs meistarklasi "Bellacord" zālē, uz kuru aicināts ikviens interesents. Koncerta sākums pulksten 20, bet pēc koncerta notiks jam session. Pasākuma laikā darbosies arī bārs un organizētāji atgādina, ka blūza sērijas koncerti domāti brīvai un patīkamai laika pavadīšanai bez pārlieka stīvuma.

Koncertsērija “Sundays Blues Festival” aizsākās pērnā gada pavasarī un ir starptautisks notikums, kurā piedalās blūza mūzikas izpildītāji no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Itālijas, Lielbritānijas un ASV. Pasākumu cikla viens no mērķiem ir dot iespēju visplašākajai klausītāju auditorijai regulāri apmeklēt spožu ārzemju un pašmāju mūziķu koncertus. Pasākumu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā, Somijas vēstniecība Latvijā, Valsts kultūrkaptiāla fonds un Talsu tipogrāfija.

Koncerta biļetes nopērkamas “Biļešu servisa” kasēs vai bilesuserviss.lv. Iepriekšpārdošanā to cena ir EUR 17. Jam session dalībniekiem ieeja brīva.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!