LTV konkursam Supernova 2016 iesniegtas 120 dziesmas un pieteikušies 88 izpildītāji

Raksta attēls - LTV konkursam Supernova 2016 iesniegtas 120 dziesmas un pieteikušies 88 izpildītāji Publicitātes foto

03.11.2015 / Parmuziku.lv

Svētdien, 1.novembrī, plkst. 23:59 noslēdzās dziesmu iesniegšana un izpildītāju pietiekšanās Latvijas televīzijas (LTV1) izsludinātajam konkursam Supernova 2016. Kopumā iesniegtas 120 dziesmas un pieteikušies 88 izpildītāji - 57 solisti, 10 dueti, 17 grupas, bet trīs iesnieguma anketā atzīmējuši "cits".

Jau izsludinot pieteikšanos jaunajai sezonai, izjutām daudz lielāku interesi par dalību Supernova 2016 nekā pērn. Tas rezultējies arī iesniegto kompozīciju skaitā - šogad ir iesniegtas par 20 % vairāk dziesmu. Jaunajai sezonai pieteikušies daudz vairāk plašākai sabiedrībai zināmi un līdz šim jau sevi pierādījuši mākslinieki un kopumā vērtējot saņemto pieteikumu skaitu – prognozējams, ka šoreiz sacensība būs vēl sīvāka nekā pagājušajā gadā,

atzina projekta vadītāja Ilze Jansone.

Ņemot vērā pagājušās sezonas veiksmīgo norisi, šogad konkursa formāts tiks saglabāts un dziesmas un izpildītājus tiešraidēs vērtēs gan LTV veidota žūrija, gan skatītāji. Dziesmu atlases procesā kā konsultanti tiks piesaistīti arī ārzemju eksperti. Gala lēmumu par to, kuras dziesmas un kuri 20 izpildītāji nokļūs šova tiešraidēs, pieņems žūrijas komisija un darba grupa.

Dziesmu izpildītāji un autori, kuri piedalīsies tiešraidēs, būs zināmi jau decembra sākumā. Taču, lai aizkulišu darbs noritētu produktīvāk un dalībnieki varētu netraucēti gatavoties, līdz nākamā gada janvāra beigām viņu vārdi publiski netiks atklāti.

Šova sagatavošanās raidījumus televīzijā demonstrēs pēdējās divās janvāra nedēļās, savukārt konkursa tiešraides LTV programmā varēs vērot katru februāra svētdienu.

Autoru un izpildītāju konkursā Supernova 2016 varēja pieteikties pilngadību sasniegušas personas vai grupas, kurās dalībnieku skaits nepārsniedz sešus cilvēkus. Konkursam pieteiktajai dziesmai bija jābūt jaunradītai un tā nedrīkstēja būt publicēta pirms 2015. gada 1. septembra.

Par konkursu Supernova 2016

Konkurss Supernova norisinās jau otro gadu un ir veidots ar mērķi radīt jaunas zvaigznes un atrast dziesmas, kas spēs iekarot ne tikai vietējās, bet arī ārvalstu skatuves, radio stacijas un klausītāju sirdis. Konkursa misija ir atrast dziesmu, kas spēs aizraut, saviļņot, likt tai dziedāt līdzi miljoniem klausītāju visā pasaulē un atklāt vokāli spēcīgus, mērķtiecīgus, strādāt gribošus izpildītājus, kuri šo "hitu" iznesīs ne tikai vietējā, bet arī starptautiskajā mūzikas arēnā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!