VIDEO: Iespaidīga Rick Feds un amerikāņu mākslinieces Dejha Ti performance

Raksta attēls - VIDEO: Iespaidīga Rick Feds un amerikāņu mākslinieces Dejha Ti performance Publicitātes foto

07.07.2017 / Parmuziku.lv

“Kino Citadele” kinozālē “Scape” tapis video, apvienojot dzīvo izpildījumu, gaismas un vizualizācijas.

 

Ar šo video abi mākslinieki plašākai sabiedrībai piesaka savu sadarbību, kuru plānots turpināt, uzstājoties gan Eiropā, gan ASV. Latviešu multiinstrumentālists Rick Feds stāsta, ka ar Dejha Ti iepazinies, kad dzīvoja ASV un jau tad ievērojis viņas unikālo rokrakstu, kas pamudinājis viņu uzrunāt:

 

Veids, kā top šāda performance, ir stipri atšķirīgs no tradicionāla koncerta. Iepriekš izstrādājām dažādus mūzikas un vizuālus elementus, bet, kā tas viss gala rezultātā izkārtojas, jau top dzīvajā izpildījumā. Katra skaņa, kuru izpildu, raida signālu, kas atspoguļojas arī vizuālā elementā. Šādā veidā improvizācija iespējama ne tikai mūzikā, bet arī vizualizācijās, līdz ar to stāsts veidojas divos līmeņos. Turklāt šajā reizē, pateicoties Scape zāles iespējām, bija iespējams realizēt 7.1. Surround skaņu dzīvajā izpildījumā, kas elektroniskajā mūzikā pasaulē ir liels retums. Šis ir pirmais video, kuru publicējam. Ir tapuši vēl divi, kas dienasgaismu ieraudzīs tuvākajā laikā.

Multiinstrumentālists un producents Rihards Fedotovs, zināms kā Rick Feds, Ableton vērtējumā jau otro gadu ir viens no top 5 finger drumming parstāvjiem pasaulē. Iepriekš veidojis interaktīvas audiovizuālās performances kopā ar mākslinieku Mārtiņu Dāboliņu, kas pārsteigušas cilvēkus ar novatorismu un ieguvušas atzinību dažādos mūzikas un video mākslas forumos - "Ableton", "Gamma Music Institute", "Loft Music Academy" u.c. Šovasar Rick Feds Latvijā būs dzirdams Positivus festivālā, kurā uzstāsies kopā ar austrāliešu dziedātāju Reičelu Klaudio (Rachel Claudio). Savukārt rudenī viņš piedalīsies starptautiskā konkursā Ņujorkā, kurā satiksies labākie bītmeikeri no visas pasaules.

 

Māksliniece Dejha Ti dzīvo Losandželosā, kur izveidojusi radošo studiju Masce. Tajā tapuši darbi tādām kompānijām kā "Pepsi", "Hulu", "Universal Music Group" un citiem. Sadarbojusies ar "Oak Clothing NYC", "Samania", veidojusi eksperimentālas modes un horeogrāfijas filmas.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!