Ūdrītis atplaukst fonda "Līdzskaņa" radošajā nometnē

Raksta attēls - Ūdrītis atplaukst fonda "Līdzskaņa" radošajā nometnē Publicitātes foto: Veronika Vilhelma

21.08.2017 / Parmuziku.lv

No 14. līdz 17. augustam Talsu novadā norisinājās radošā nometne mūziķiem, kurus piemeklējušas dažāda rakstura veselības un sadzīves problēmas. Nometnes mērķis bija sekmēt šo mūziķu pašnoteikšanos un uzdrīkstēšanos radīt, tādejādi palīdzot viņiem atgriezties muzikālajā vidē. Tās ietvaros mūziķi radīja kopīgus skaņdarbus, muzicēja, gleznoja un apmeklēja iedvesmas seminārus.

Nometnē piedalījās mūziķi, kuriem fonds “Līdzskaņa” līdz šim ir sniedzis palīdzību – Rolands Balodis- Ūdris un Valdis Atāls, kā arī Olga Rajecka, Aija Andrejeva, Elza Rozentāle, Atis Zviedris, Dambis (Raimonds Lagimovs), Māris Elksnis, Gints Saulītis, Herberts Blumbergs, Ilona Balode – Ūdre, Krišjānis Kupcāns, Reinis Briģis u.c. fonda “Līdzskaņa” draugi un atbalstītāji.

Nometnes laikā dalībnieki, savstarpēji kontaktējoties un daloties pieredzē, radīja jaunus skaņdarbus, kuri pie klausītājiem nonāks jau šā gada rudenī, tostarp dziesma ar nosaukumu “Pirms”, kas ceturtdien tika dzīvajā izpildījumā pirmatskaņota “Kurzemes radio” ēterā. Tāpat mūziķi darbojās radošajās darbnīcās, tai skaitā greznošanas meistarklasēs, kā arī piedalījās Māra Beltes vadītajā lekcijā "Psiholoģiskās manipulācijas un to neitralizācija".

Mēs sanācām kopā, lai kopā radītu, lai viens otrā klausītos. Es ļoti priecājos, ka šajā nometnē bija Ūdrītis. Ar viņu sarunājoties, ar viņu jokojot, es redzu viņa reakciju un saprotu, ka viņa dvēsele ir dzīva, jo viņš reaģē uz humoru. Un tā ir ļoti laba pazīme. Un es ļoti priecājos, ka mūsu darbs, šis iedvesmas darbs kalpos tieši cilvēkiem, kuriem ir visgrūtāk. Jo mēs šajās dienās radītās dziesmas, dzejas un mākslu veltīsim tiem, kuriem to vajag visvairāk, kuriem šobrīd ir visgrūtāk,

ar saviem iespaidiem dalījās nometnes dalībnieks, dziesminieks Valdis Atāls.

Nometne tapa, pateicoties finansiālajam atbalstam, ko sniedza veikalu ķēde LaTS un Talsu novada dome. Fonds “Līdzskaņa” pateicas arī Talsu mākslas skolai, Latvijas Raflinga un ūdenstūrisma federācijai, Buratino teātrim, cafe Leningrad un gleznošanas pasniedzējai Līvai Graudiņai.

Biedrības “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” fonds “Līdzskaņa” atbalsta izpildītājus un fonogrammu producentus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties  mūzikas nozarē. Piedāvātās palīdzības spektrs ir ļoti plašs - tiek sniegts finansiāls, praktisks un emocionāls atbalsts izpildītājiem un fonogrammu producentiem, sniegta palīdzība pārvarēt pēkšņus zaudējumus un grūtības dzīvē, kas liegušas māksliniekam attīstīt savu radošumu, tādējādi izolējot mākslinieku no ierastās vides. Sociālā atbalsta fonds dibināts 2017.gada februārī un līdz šim sniedzis palīdzību 5 mūziķiem. Vairāk informācijas šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!