Ventspilī viesosies norvēģu džeza trio “Splashgirl”

Raksta attēls - Ventspilī viesosies norvēģu džeza trio “Splashgirl” Publicitātes foto

11.08.2016 / Parmuziku.lv

17. septembrī plkst. 19:00 Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē gaidāms norvēģu instrumentālā džeza trio “Splashgirl” koncerts.

“Splashgirl” ir klavieru trio no Oslo, kas jau padsmit gadu un piecu augsti vērtētu albumu garumā kopj faktiski pašu radītu žanru – drone jazz. Mūziķu tumsnējās, džeza un improvizētajā mūzikā sakņotajās instrumentācijās saklausāmi arī ambientās, post-rock un elektroniskās mūzikas žanru pavedieni. Atvērtajai un reizē smalki detalizētajai trijotnes daiļradei piemīt teju hipnotizējošs, vietumis transcendentāls spēks, kas klausītāju ievelk un ved aizraujošā muzikālā piedzīvojumā.

Pēdējo triju albumu ierakstā grupa cieši sadarbojusies ar pazīstamo skaņu inženieri Rendalu Dannu (Randall Dunn) no Sietlas ASV. Veiksmīgajai sadarbībai sekojušas koncertturnejas pa Eiropu, Japānu un ASV, kā arī augsti vērtējumi no klausītājiem, mūzikas kritiķiem un profesionāļiem.

“Tiem, kurus, iespējams, mulsina tādi žanra apzīmējumi kā doom jazz vai dark jazz, noteikti jānoklausās albums “Hibernation”, jo tas ir klasisks žanra piemērs. Trio mūzika nelīdzinās citiem džeza vai brīvās improvizācijas žanriem, kas pamatā balstās uz izteiktām kāda instrumenta solo partijām. Tā vietā ir jūtams tīšs, nesteidzīgs, visu instrumentu kopīgi radīts grūvs. Lai kādi nebūtu mēģinājumi definēt “Splashgirl” pārstāvēto žanru, viņu mūzika nav ne pārmērīgi baisa, ne tumsnēja, bet gan cauri un cauri aizraujoša un hipnotizējoša.” Tā savā ieraksta recenzijā rakstījis Džons Eilzs (John Eyles) no Allaboutjazz.com, novērtējot to ar četrarpus zvaigznēm no piecām.

Ar atmiņām par pagājušā gada decembrī aizvadīto un gaidām pēc taustiņmūzikas festivāla “TAKTS” turpinājuma šī gada nogalē, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē turpinās koncertu sērija “UZTAKTS”. Tās ietvaros 2016. gada laikā Ventspilī jau notikuši vairāki starptautiski atzītu dažādiem taustiņinstrumentiem radītas vai adaptētas mūzikas autoru un interpretu koncerti. Pirmajā no tiem janvāra nogalē klausītājus priecēja mūziķis - eksperimentētājs Gregs Hainzs (Greg Haines), bet aprīļa sākumā  - britu džeza pianista Aleksandra Hokinsa (Alexander Hawkins) trio.

Biļetes uz trio “Splashgirl” koncertu no 12. augusta plkst. 12:00 pieejamas “Biļešu Serviss” tirdzniecības tīklā. Tikai pirmās 30 biļetes pieejamas par īpašu cenu – 6.00 EUR.

Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!