VIDEO: Rihards Lībietis ieskaņojis “Prāta vētras” dziesmas ģitāras versiju

Raksta attēls - VIDEO: Rihards Lībietis ieskaņojis “Prāta vētras” dziesmas ģitāras versiju Kolāža, publicitātes foto, ekrānuzņēmums

21.03.2017 / Parmuziku.lv

Ģitārista Riharda Lībieša ieskaņotā albuma “Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra” otrais publiskotais skaņdarbs ir grupas “Prāta Vētra” dziesmas “Plaukstas lieluma pavasaris”.

Dziesmas versiju ir noklausījušies arī paši dziesmas autori un atzina to par labu un publicēšanai atbilstošu.

Renārs Kaupers: “Mājās kopā ar savējiem noklausījāmies pat vairākas reizes un secinājām, ka re, cik interesanti, tā dziesma var dzīvot arī šādā versijā! To laikam sauc par “liftu mūziku”, ja?”

Renārs arī bija tas, kurš ieteica ierakstā pielietot kādus ritmiskus elementus un video ir redzams, ka Rihards spēlē ne tikai ģitāru, bet izmanto arī ģitāru kā sitamo instrumentu.

Videoklips ilmēts ierakstu studijā “Factory Sounds”, kurā notika arī visa albuma ieraksts. Video filmējusi un montējusi Arta Janemane (Skybird Productions), bet visu albumu ierakstīja un māsterēja Gints Stankevičs, kurš ir redzams arī pieminētajā video.

Bez diviem Maestro skaņdarbiem “Mēs tikāmies martā” un “Mežābele”, albumā jaunās skaņās ieskaņoti arī Goran Gora, Emīla Dārziņa, Ainara Virgas, Mārtiņa Freimaņa, Ērika Ķiģeļa un grupas “Instrumenti” skaņdarbi, kas līdz šim bija pazīstami tikai kā dziesmas ar vārdiem. Visas sērijas noformējumu māksliniece ir Līga Ķempe, kura speciāli šiem izdevumiem radījusi četrus atbilstošus darbus.

Albums “Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra” ir daļa no latviešu instrumentālās mūzikas sērijas “Gadalaiki”. Kopā plānoti pavisam četri albumi, jau izdotais “Gadalaiki. Ziema. Klavieres”, šodien izdotais “Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra” un vēl tikai topošie “Gadalaiki. Vasara. Stīgas” un “Gadalaiki. Rudens. Saksofons”. Nākamā sērijas albuma “Gadalaiki. Vasara. Stīgas” izdošana paredzēta šī gada 5. jūnijā, bet rudens albums 4. septembrī. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!