Čellista Antona Trocjuka veikums ir pamanīts pasaulē

Raksta attēls - Čellista Antona Trocjuka veikums ir pamanīts pasaulē Publicitātes foto

03.08.2021

Grupas Dagamba mūziķa, čellista Antona Trocjuka šī gada pavasarī Pēterbaznīcā veiktais Arvo Pērta skaņdarba “Fratres” ieraksts izvēlēts par skaņu celiņu topošai filmai “Horizons” par komponista Arvo Pērta līdzgaitnieku, amerikāņu rakstnieku Beriju Lopezu

"Es biju patiesi saviļņots, kad saņēmu ziņu no filmas producentiem ar lūgumu izmantot manu ierakstu filmā par Beriju Lopezu. Viņš un igauņu komponists Arvo Pērts  bija labi draugi, tieši tāpēc filmas veidotāji meklēja viņa mūziku. Šķirstot YouTube pieejamos ierakstus, filmas veidotāji atrada manu izpildījumu, iedvesmojās un sazinājās ar mani. Arvo Pērts ir viens no visspēlētākajiem komponistiem visā pasaulē, un “Fratres” ir viens no populārākajiem viņa skaņdarbiem," stāsta Antons Trocjuks.

Arvo Pērts savā mūzikā, pretstatot vētrainus, emocionālus motīvus un stindzinošu klusumu, atspoguļo, kā mūsos cīnās mirklis ar mūžību. Līdzīgas tēmas savos darbos apskatījis arī rakstnieks Berijs Lopezs, pievēršoties dabas un vides problemātikai. Filmas veidotājs Džeremijs Zeiferts (Jeremy Seifert) ir nopelniem bagāts dokumentālo filmu režisors, kurš par savām pēdējām filmām saņēmis vairāk nekā 30 starptautiskus apbalvojumus visā pasaulē. Viņa darbu centrā allaž bija cilvēka kultūras un dabas attiecības. Filma par rakstnieku tiks plaši demonstrēta ASV televīzijā un tiešsaistes vietnēs. Filmas pirmizrāde tika plānota augusta beigās.

Ieraksts “Fratres”, kurā piedalījās arī koncertmeistare Evija Auziņa, tika radīts par godu Arvo Pērta 85. dzimšanas dienai, un tas tika iecerēts kā aicinājums rast sevī iekšējo mieru. 

Tas ir arī priekšvēstnesis Antona Trocjuka koncertiem, kā arī drīzumā gaidāmajam izpildītāja solo albumam.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!