Eiropas Komisija sagatavojusi piedāvājumu autortiesību modernizēšanai

Raksta attēls - Eiropas Komisija sagatavojusi piedāvājumu autortiesību modernizēšanai Foto: pexels.com

16.09.2016 / Parmuziku.lv

Eiropas Komisija piedāvā modernizēt autortiesību likumu, lai veicinātu Eiropas kultūras daudzveidību un nodrošinātu taisnīgu atlīdzību autoriem, izpildītājiem un producentiem par viņu darbu izmantošanu.

2016. gada vasaras sākumā izpildītāju asociācijas nosūtīja Eiropas komisijas prezidentam Žanam Klodam Junkeram publisku vēstuli, aicinot nekavēties ar autortiesību reformu. Vēstulē tika uzsvērts, ka audiovizuālo un muzikālo darbu patiesā vērtība neatbilst šobrīd spēkā esošajām autoratlīdzībām.

Digitālo tehnoloģiju piedāvātās iespējas maina veidu, kādā tiek radīti un izplatīti muzikāli un audiovizuāli autoru darbi. Interneta platformas kā mūzikas straumēšanas servisi, video platformas, kurās saturs lietotājiem ir pieejams jebkurā viņu izvēlētā laikā, rada nepieciešamību pēc vienota digitālā tirgus, kurā autoru darba pieejamību neierobežotu attiecīgās valsts likumi.

Pasaulei pievēršoties digitālajam formātam, mums ir jādod iespējas mūsu māksliniekiem un autoriem, un jāaizsargā viņu darbus. Mākslinieki un autori ir mūsu kroņa dārgakmeņi. Satura radīšana nav hobijs. Tā ir profesija. Un tā ir daļa no mūsu Eiropas kultūras.

 

sacīja komisārs Žans Klods Junkers runā par stāvokli Eiropas Savienībā, 2016. gada 14. septembrī.

 

 Eiropas komisija ir izvirzījusi trīs prioritātes:

  • nodrošināt plašāku izvēli un pieejamību interneta saturam;
  • atvieglot autoru darbu pieejamību studentiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām;
  • veidot godītu un ilgspējīgu digitālo vienoto tirgu.

"No šīm reformām radošās industrijas gūs labumu, savukārt patērētāju iepriecinās iespēja izvēlēties plašāku saturu. Mēs piedāvājam veidot motivējošu, godīgu un taisnīgu autoratlīdzību nesošu vidi, " tā Ginters Etingers par digitālo ekonomiku atbildīgais komisārs.

Viņš arī sacīja, ka reformas paredz to, ka interneta tiešsaistes platformām būs jāsamaksā pienācīga atlīdzības daļa no reklāmu ieņēmumiem gan autoru darbu radītājiem, gan izpildītājiem, gan producentiem un izplatītājiem.

Avots Eiropas Komisija un Latvijas Radio.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!